Kamu Üniversitesinden Açıklama: Öğrenciler Hemen İş Bulup Kadro Alıyor

Kamu Üniversitesinden Açıklama: Öğrenciler Hemen İş Bulup Kadro Alıyor

Kamu üniversitesinden önemli bir açıklama geldi. Fakülte Dekanından gelen açıklamada öğrencilerin hemen iş bulup kadro aldığı açıklandı.

Milyonlarca Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu için iş olanakları giderek özellikle kamuda daralıyor. KPSS adayları gerek kamuda gerekse özel sektörde iş bulup hemen kadro alması da zorlaştığı bir döneme girildi. Bu kapsamda son genel açıklamada bu üniversitedekilerin hemen iş bulup kadro aldıkları belirtildi.

uygulamali-bilimler-fakultesi.jpg

4. sınıfta iş bulup hemen kadro alınıyor

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ramazan Erturgut tarafından gerek öğrencileri gerekse KPSS adaylarını umutlandıran bir açıklama geldi. Dekan Erturgut açıklamasında üniversite bünyesinde öğrencilerin 4. sınıfta iş bulduğunu ve hemen de kadroya geçtiklerini belirtti.

Hangi sektörlerde kadro bulunuyor

Öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulma noktasında sıkıntıya düşmemeleri için Uygulamalı Bilimler Fakültesi yönetimi tarafından özellikle şu sektörlerle iş birliğinin yapıldığı vurgulandı.

  • Havalimanları,
  • Organize Sanayi Bölgeleri,
  • Ticaret Odaları,
  • Serbest bölgeler olmak üzere daha birçok alanda protokollerin üniversite tarafından yapıldığı belirtildi.

fakulte-ogrencileri.jpg

Yüzde 80 öğrenci hemen kadro alıyor

Özellikle Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın da önemli bir çözüm ortağı olduğu ve protokol imzalandığı belirtildi. Üyelerinden firma imkanlarının sağlandığı açıklandı. Öğrencilerin de daha dördüncü sınıfta iş bulabildikleri ve kadro aldıklarının gözlemlendiği belirtildi. Yüzde 80 öğrencinin bu şekilde iş bulduğunun gözlemlendiği ve özellikle de kendi alanlarında işe girdikleri ifade edildi.

Staj Sonrası iş imkanı

Firmaların önceden staj konusuna çok sıcak bakmadığı ifade edilirken, artık stajyer alımı konusunda yoğun taleple karşılaşıldığı gözlendi. Fakültede yer alan 6 bölüme her yıl 700 civarı öğrencinin kayıt olduğunu ve 500 civarı mezunun yüzde 84'ünün kandi alanında hemen işe girdiği belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum