Kamu Üniversitesine Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Personeli Alınıyor

Kamu Üniversitesine Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Personeli Alınıyor

Kamu üniversitesi 2021 yılı sözleşmeli 25 koruma ve güvenlik görevlisi personel alımı yapıyor. Üniversite personeli sözleşmeli memur alımları başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberimizde.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 657 DMK’ya tabi olarak 4/B sözleşmeli kadrolara 25 koruma ve güvenlik görevlisi alımları için başvurular devam ediyor. Koruma personeli alımları başvuru süreci ve tüm detayları hazırladığımız haberimizde başvurulara dair tüm süreci takip edebilirsiniz. İşte koruma ve güvenlik personeli alımları başvuruları.

KONTENANLAR

Önlisans mezunları başvuru yapabilir. Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma bölümü mezunları 18 erkek ve 7 kadın koruma ve güvenlik görevlisi alımına başvuru yapabilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olması ve diğer şu hususlara haiz olması gerekiyor: KPSS’den en az 70 almak, yaş itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak erkeklerde 170 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa olmamak gerekiyor.

DİĞER TÜM ŞARTLAR

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde anılan kanun ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması,

Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması,

Güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRECİ

Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvurular 3 Ağustos’ta sona eriyor. İKAMET ŞARTI BULUNMAMAKTADIR.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum