Kamuda Başladı! Aşçı ve Büro Personeli Alımı (Mülakatsız - İkamet Şartsız)

Kamuda Başladı! Aşçı ve Büro Personeli Alımı (Mülakatsız - İkamet Şartsız)

Amasya Üniversitesi tarafından sınavsız olmak üzere KPSS puan üstünlüğüne göre yeni kamu memur atamaları başladı. İşte kamu üniversitesi personel alımı başvuru süreci ve tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4-B sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Mülakatsız olmak üzere 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen 2 kadro için yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli personel alınacaktır. İşte sürece dair gerekli başvurular ve tüm detaylar.

Amasya Üniversitesi memur alımı genel şartları

657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya tecilli olmak, 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya  yaşlılık  aylığı almıyor olmak, Lisans mezunları için 2020 KPSS P3 puanı, ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93 puanına sahip olmak, yurtdışında eğitim görenlerin mezuniyet belgelerinin denkliğini ilgili makamlarca onaylatmış olmak, müracaat tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru kontenjanları

1 Büro Personeli alımı erkek adaylardan olacak. KPSS P3 Puan türünden en az 60 puan almak, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmak, Bilgisayar İşletmenliği ve Eğitimi Sertifikası sahibi olmak, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi Sertifikası sahibi olmak, Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı Eğitimi Sertifikası sahibi olmak,

1 Destek Personeli (Aşçı) alımı kadın adaylardan olacak. KPSS P93 Puan türünden en az 60 puan almak, AŞÇILIK ile ilgili Önlisans programından mezun olmak, alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip olduğunu belgelemek gerekiyor.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Başvuru yapmak isteyen adayların Başvuru Talep Formunu bilgisayar ortamında doldurup, çıktısını alıp imzalayarak istenilen belgelerle birlikte 19 Temmuz’a kadar yapmaları gerekiyor. Başvurular Amasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar sadece tek bir unvan için ilan numarası belirterek başvuru yapacaklardır. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.