Kamuda Çalışan Bütün Taşeron İşçilere Kadro Verilmeli

Kamuda Çalışan Bütün Taşeron İşçilere Kadro Verilmeli

Kamuda Çalışan Taşeron İşçiler Kadro Bekliyor. Sadece Asıl İşi Yapan Taşeron İşçiler Değil, Tüm Taşeron İşçilere Kadro Verilmeli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın verilerine göre 2015 yılı itibarıyla kamuda 650 bin civarında taşeron işçi istihdam edilmektedir.

1 Kasım Seçimleri öncesinde hemen hemen her partinin seçim bildirgesinde kamuda çalışan taşeron işçilere kadro vaadi vardı. İktidarda olan AK Parti ise birçok vaadinin yanında kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro verileceğini de duyurmuştu. 1 Kasım Seçimleri öncesinde vermiş olduğu sözleri tek tek yerine getiren AK Parti Hükümetinden kamuda çalışan taşeron işçilerin beklentisi, kadroya alınması yönünde.

AK Parti Hükümeti, her ne kadar 1 Kasım Seçimleri öncesinde sadece kamuda asıl işi yapan taşeron personele kadro sözü vermiş olsa da; kamuda çalışan bütün taşeron personelin beklentisi kendilerine de kadro verilmesi.

Kamuda çalışan ne kadar taşeron personelin kadroya geçirileceği ve kadro verilecek taşeron personelin kimler olacağını önceki haberlerimizde belirtmiştik. Şuanda kamuda çalışan 200 bin civarında taşeron personelin asıl işi yaptığı ve bunlara kadro verileceği kesin. Geriye 400 bin civarında taşeron işçisi kalıyor.

Geriye kalan bu personele de kadro verilmesi gereklidir. Geçmiş yıllarda sözleşmeli olarak belediyelere alınıp kadroya geçirilen binlerce personel olduğu gerçeği ortadayken; şimdi de kamuda çalışan taşeron personele kadro verilmesi uygun olacaktır. Kamuda yardımcı işler pozisyonunda çalışan taşeron personele kadro verilmeyecekse bile, en azından çalışma şartlarında iyileştirme yapılması doğru olacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum