KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİYE NE ZAMAN KADRO VERİLECEK

KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİYE NE ZAMAN KADRO VERİLECEK

650 bin civarında çalışan taşeron işçisi merakla kadroya alınacağı tarihi bekliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu kamuda asıl işi yapan taşeron işçinin ne zaman kadroya alınacağı konusunda tarih verdi.

AK Parti, 1 Kasım Seçimleri öncesi kamuda asıl işi yapan taşerona kadro verileceğini söylemişti. 1 Kasım Seçimlerinden tek başına iktidarla iş başına gelen AK Parti, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro vermek için çalışmalara başladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre; kamuda çalışan taşeron işçilere 3 ay içerisinde kadro verilecek. Başbakanın bu açıklamaları 650 bin civarında taşeron işçisini heyecanlandırdı. Ancak, 1 Kasım Seçimleri öncesinde de söylendiği gibi kamuda asıl işi yapan taşerona kadro verilecek bütün taşeron işçilerine kadro verilmeyeceği belirtildi. Daha öncede hangi taşeronun kamuda asıl işi yaptığını belirten haberimizi yayınlamıştık.

Hükümet öncelikle kamuda asıl işi yapan taşeronları belirleyip, sonrasında da 3 ay içerisinde kadroya alacak adımları atacak. 650 bin civarındaki taşeron işçisinden, yaklaşık 200 bin civarında taşeronun kadroya geçirileceği tahmin ediliyor. Peki, asıl işi yapan ve yardımcı işi yapan taşeronlar kim? Kamuda asıl işler niteliğinde sayılan taşeron işçileri: Gençlik ve Spor Bakanlığı Bünyesinde istihdam edilen antrenörler ve Gençlik Liderleri, Karayolları Genel Müdürlüğü yol yapımında çalışan taşeron işçiler, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan Hemşire, Ebe, Laborant gibi meslek grupları, devlete ait çeşitli kurumlarda Mühendis ve Teknisyen gibi pozisyonlarda, Belediyelerde çalışan şoför, zabıta ve arazide çalışan personelin, Ptt de dağıtım işi yapan personelin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında bakım elemanları ve anneler olarak çalışan personel gibi pozisyonlarda çalışanları kapsayacağını bildirilmektedir. Kamuda çalışan taşeronların yaptığı Yardımcı İşler Sınıfında ise; güvenlik, temizlik, yemek ve servis gibi pozisyonların olacağı belirtilmektedir

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum