Kamuda Çalışan Taşerona Kadro Mart Ayı İçerisinde Verilecek

Kamuda Çalışan Taşerona Kadro Mart Ayı İçerisinde Verilecek

Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronların kadro hayali bir adım daha yakınlaştı. Uzun süreden beri hükümetin programında; kamuda asıl işi yapan taşeronların kadroya geçirilmesi var.

Kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronların kadro hayali bir adım daha yakınlaştı. Uzun süreden beri hükümetin programında; kamuda asıl işi yapan taşeronların kadroya geçirilmesi var. Konu ile ilgili önce Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklamalarda bulunmuş; kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarına kadro verme işi hükümetin acil eylem planı içerisinde olduğunu ifade etmişti.

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarının ne zaman kadroya geçirileceği hakkında açıklamalar yapmış, taşeron işçilerine kadro düzenlemesini en geç 21 Mart 2016 tarihine kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna getireceklerini belirtmişti. Bu açıklama sonrası kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronlara ilk kadro müjdesi Karayolları Mersin 5.Bölgesinde çalışan işçiler kadroya geçirilmiş ve diğer taşeron işçilerinde de kadro heyecanı artmıştı.

Konu ile ilgili bir açıklamada bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Süleyman Soylu katılmış olduğu televizyon programında taşeron işçilerle kadro verilmesi ile ilgili sorulan soruya; 2016 Mart Ayı içerisinde, kamuda asıl işi yapan taşeron işçilere kadro işini ele alacaklarını ifade etti.

Kamuda 700 bin civarında taşeron çalışanın olduğu, bunlardan 100-150 bin civarında taşeron işçisinin asıl işi yaptığı, bu kapsamda 100-150 bin civarında kamuda çalışan taşeron işçisine kadro verileceği belirtiliyor. Kamu Personeli Alımı olarak, kamuda çalışan taşeron işçilerine kadro verilme işini anlık takip edip, en doğru bilgileri en hızlı şekilde siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Kamuda çalışan hangi taşeronun asıl işi yaptığı, hangi taşeronların yardımcı işler sınıfında değerlendirildiğini daha önceki haberlerimizde belirtmiştik. Bu konuları merak eden okuyucularımız önceki haberlerimize bakabilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
35 Yorum