Kamuda Taşeron Olarak Çalışan Bütün Güvenlik Görevlilerine

Kamuda Taşeron Olarak Çalışan Bütün Güvenlik Görevlilerine

Uzun süreden beri kamuda çalışan asıl işi yapan taşeron elemanların kadroya alınması ile ilgili hükümet tarafından hummalı bir çalışma yürütülmektedir. Kamu Personeli Alımı olarak bu konuyu yakından takip edip, konu ile ilgili bütün gelişmeleri anında siz

Uzun süreden beri kamuda çalışan asıl işi yapan taşeron elemanların kadroya alınması ile ilgili hükümet tarafından hummalı bir çalışma yürütülmektedir. Kamu Personeli Alımı olarak bu konuyu yakından takip edip, konu ile ilgili bütün gelişmeleri anında siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz. Kamuda çalışan asıl işi yapan taşeronlar ile ilgili bugüne kadar birçok haber yaptık.

AK Parti 1 Kasım seçimleri öncesinde, kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarına kadro vaat etmişti. Seçim sonrası tek başına iktidara gelen AK Parti, kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeronları tespit etmek için kamu kurumlarına talimat verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarına kadro verilmesini de hükümetin acil eylem planı içerisine alarak süreci hızlandırdı. Son olarak konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı açıklama yaparak; kamuda çalışıp asıl işi yapan taşeron çalışanlarına en geç 21 Mart 2016 tarihine kadar kadro verileceği müjdesini vermişti. Birçok kamu kurumu bünyesinde çalışan asıl işi yapan taşeronu tespit ederken, bazı kamu kurumlarında bu işlem devam ediyor. Bu kapsamda kadroya ilk alınan taşeron çalışanları, Karayolları Mersin 5.Bölgede çalışan işçiler oldular. Geçtiğimiz günlerde Karayolları Mersin 5.Bölgede çalışan işçilere kadro verildi. Bu haber kamuda çalışan diğer taşeronları heyecanlandırırken, kamuda çalışan diğer taşeronlar kadroya alınacakları tarihi merakla beklemeye başladılar.

Kamuda çalışan asıl işi yapan taşeronları, kamu kurumlarının kendileri belirleyeceği için kurumdan kuruma farlılık görülebilecek. Özellikle de, kamuda taşeron olarak çalışan güvenlik görevlilerinde bu durum bariz bir şekilde görüleceği değerlendiriliyor. Kimi kamu kurumunda çalışan güvenlik görevlilerine, asıl işi yapan taşeron sayılarak kadro verileceği, kimi kamu kurumunda çalışan güvenlik görevlerinin ise yardımcı işler sınıfında değerlendirilerek kadro verilmeyeceği bildiriliyor. Kamu Personeli Alımı olarak her daim mazlumun sesi olduk olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda; kamuda taşeron olarak çalışan bütün güvenlik görevlilerine kadro verilmesinin doğru olacağını düşünüyoruz. Aksi taktirde aynı işi yaptığı halde çalıştığı kurumdan dolayı kimi güvenlik görevlisine kadro verilip, kimine verilmemesi adaletsiz bir sonuç olacaktır.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.