Kamudan Mülakat Saçmalığını Kaldıralım

Kamudan Mülakat Saçmalığını Kaldıralım

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yapılan Kamu Personel alımlarında sözlü sınav getirilerek adeta hakkaniyetten uzak bir yaklaşım ile atamalar olması vatandaş nezdinde vicdanları yaralamış durumda. Hükümet veya Milli Eğitim Bakanlığı danışmanlar...

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yapılan Kamu personeli alımlarında sözlü sınava getirilerek adeta hakkaniyetten uzak bir yaklaşım ile atamalar olması vatandaş nezdinde vicdanları yaralamış durumda. Hükümet veya Milli Eğitim Bakanlığı danışmanlarının yanlış yönlendirmesi ile bu gerçek dışı fiile son verilerek Kamu Personeli mülakatlı atamalar referandum öncesi kaldırılmalıdır.

Milli Eğtim Bakanlığı için değil, tüm kamu personeli alımlarında mülakat ile memur olunması hakkaniyet ilkelerine aykırı yeniden tüm kamu kurum ve kuruluşları yapacakları kamu personeli alımlarında mülakata tabi edilmemesi için yeniden iç yönetmeliklerini düzenlemeli ve şefaf bir şekilde atamalar gerçekleştirilmelidir.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü bünyesinde öğretmen alımı yapılmakta ancak bu öğretmen alımları daha önce ÖSYM’ nin yapmış olduğu KPSS puan türüne göre atamaları gerçekleşmekte iken 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, üniversitelerde dirsek çürüten öğretmen adaylarının sınav sonrası zulmü başlamakta, bu zulüm milletin vicdanında leke olarak yer tutmakta.

Öğretmen olabilme yolunun önündeki en büyük engel olan mülakat hangi şartlarda yapılmakta. Bu şartlar yanlı olduğu kanısı taşıyan milletimiz bir an önce yapılacak ilk öğretmen atamasında mülakatın kaldırılmasını ve daha şefaf yöntem ile öğretmen ataması talebini dile getiren başta milletin kendisi olmak üzere, bunun yanı sıra eğitim sendikaları konfederasyonlarından da destek geldi.

Çünkü öğretmen KPSS sınavından sonra mülakata ve oradan atandığı taktirde ise staj dönemi başlamak kaydı ile 1 veya 2 yıl staja tabi tutulmakta başarısız olma durumunda ise mesleğinden ihraç edilmekte. Öğretmenlik mesleğini ayaklar altına alan bu anlayış ile yola çıkan Milli Eğitim Bakanlığına çağrıda bulunan konfederasyonlar bu zulmü durdurun. Sırf koltuklarınızı sabitleştirmek ve sağlamlaştırmak için yapılan bu adaletsizliğin referandum öncesi öğretmen alımlarının şefaf bir şekilde yapılması çağrımız diyen öğretmen adayları ve eğitim konfederasyonlarına Milli Eğitim Bakanlığından cevap verilmesi beklenmektedir.

Daha önceleri Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğana seslerini duyurmaya çalışan öğretmen adayları bir sonuç alamamış ve adaletsizlik altında kalmışlardır. Cumhurbaşkanlığına BİMER yolu ile yazışmalarda bulunan öğretmen adaylarının feryatlarını duymayan Devlet büyükleri milletinin ve vatandaşının yanında olması gerektiği gibi olmalı diyen öğretmen adaylarından çarpıcı açıklamalar geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan bey’e ( BİMER ) den yazmış olduğumuz mektuplarımız iletilmiş olsaydı eminiz ki, ülkesini seven milleti ile beraber olan Cumhurbaşkanımız bu zulmü durdururdu, dedi.

Bu hususta sitemiz olarak Tüm Kamu Personel Adaylarımızın yanında olup, hakkaniyetli bir adalet anlayışı ile hiçbir şekilde atanacak adaylarımız korkmadan çekinmeden bu ülkenin Cumhurbaşkanına ve Başbakanına açık yüreklilik ile ( BİMER’ e Şahsi ) başvurularda bulunsunlar. Ayrıca Kamu personeli adaylarımıza tavsiyemiz (konfederasyonlar ile birlikte seslerinizi ) yükseltmeniz olacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum