Kamuya 100 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Kamuya 100 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Kamu Kurumlarından Yüzbinlerce Personel İhraç Edildi. Kamu Hizmetini Yürütebilmek için 100 Binlerce Kamu Personeli Memur Alımı İçin İlanlar Yayınlandı. Başvurular Başladı.

Kamu Kurumlarından Yüzbinlerce Personel İhraç Edildi. Kamu Hizmetini Yürütebilmek için 100 Binlerce Kamu Personeli Memur Alımı İçin İlanlar Yayınlandı. Başvurular ilgili kurumlara yapılacaktır. Sorularınızı facebook sayfamızdan mesaj olarak sunabilirsiniz.

Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere unvanı ve niteliği belirtilen 45 mühendis, 40 tekniker, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmenive 20 hizmetli kadrosu için toplam 135 personel  Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre alım yapılacaktır. KPSS 55 puan şart.

Polis Akademisi 10 Bin Özel Harekat Polisi alımı gerçekleştirmektedir. Yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okullardan mezun olan kişiler Özel Harekat Polisi olarak istihdam edilecektir. Başvurular 10 Ekim tarihinde başlayacaktır. KPSS şartı yer almamaktadır.

Halkbank 565 Personel alımı için ilan yayınladı. 01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan üniversite mezunları başvurabilecek. İlanda KPSS şartı belirtilmedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, KPSS şartı olmadan Güncel Microsoft Office programlarını biliyor olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, En az lise mezunu olmak, 10 parmak Q ve F klavye kullanabiliyor olmak gibi şartlar işe alımlarda aranmaktadır.. İlan için son başvuru 4 Ekim 2016 olarak belirtilmiştir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak. Sözleşmeli er başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim mezunu olup, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar ilana başvurabilecektir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 5 bin sözleşmeli er alımı yapacak. KKK Sözleşmeli Er alımı başvuru şartları: En az ilköğretim mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve 01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar başvurabilecek. Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, 01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanlar başvurabilecek.

20 bin uzman çavuş alımı yapacak. KKK Uzman Erbaş alımı başvuru şartları: En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak ve Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Sağlık Bakanlığı 'na 15 bin sağlık personeli alınacak. Bakan Recep Akdağ yaptığı açıklamada: 15 Bin Sağlık personelini kısım kısım alacağız dedi. Akdağ 15 Bin Personel için Maliye Bakanlığımız ile görüş alışverişinde olduklarını ancak 5 Bin kadro tahsisi bu ay onaylanır onaylanmaz atayacaklarını kaydetti.

Jandarma Genel Komutanlığı 10 bin sözleşmeli Astsubay alımı yapacak. Önlisans veya lisans programlarından mezun olmak. T.C. vatandaşı olmak, 1 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını 1 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar bitirmemiş olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Uzman erbaş alımı yapacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar), Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak 05 Eylül 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar) olarak belirtilmiştir.

Sayıştay 45 Denetçi yardımcısı alımı için: 1 Ocak 1981 ve daha sonraki doğumlu olmak, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak şart. Başvurular 10 Aralık 2016 belirlendi.

TCDD Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 108 işçi alımı yapıyor. En az lise düzeyinden belirlenen bölümlerden mezun olanlar ilanlara başvurabilecek. İlanlarda KPSS şartı olarak en az 60 puan almış olarak belirlendi. Başvurular 29 Eylül 2016 tarihinde sona erecek.

Devlet Hava Meydanları Açıktan 88 Memur Alımı yapacak. 4 Yıllık üniversite mezunları başvurabilecek. Başvurular 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. KPSS 70 Puan Şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum