Kamuya 14.597 Lira Net Maaşla Kadrolu Memur Alımı Açıklandı

Kamuya 14.597 Lira Net Maaşla Kadrolu Memur Alımı Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde “Özelleştirme İdaresi Başkanlığı” için uzman yardımcısı alımı yapılacak. En düşük 14 bin 597 TL net maaşı bulunan kadrolara dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yayımlandı. Kadrolu 8 memur alımı yapılacak. Özelleştirme İdaresi Başkanlığında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfından 7’nci dereceden 8 adet kadroya atanmak ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzmanı kadrosu için yetiştirilmek üzere Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı alınacaktır. İşte sürece dair tüm detaylar.

Kamu personel alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1987 tarihinde ve bu tarihten sonra doğanlar başvurabilecektir),

Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve tabloda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puana sahip olmak gerekiyor.

Uzman yardımcısı alımı maaşları ne kadardır?

Genel İdari hizmetler sınıfı 7. Derece kadrolu uzman yardımcısı net maaşı bekar memur için 14 bin 597 TL’dir. Evli ve eşi çalışmayan memur ayrıca aylık 758 TL, 1 çocuk için ise 166 TL ek ödeme olacaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı mezuniyetleri

8 personel alımı için Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

KPSSP-14, KPSSP-19, KPSSP-22, KPSSP-24, KPSSP-39, KPSSP-44 puan türlerinden en az 80 isteniyor.

Kadrolu memur alımı başvuruları

Başvurular elektronik ortamda 8 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak olup, 19 Ağustos 2022 tarihi saat 18.00'e kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Başvuru ekranı açılınca İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri ayrıca bilgilendireceğiz. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/zellestirme-idaresi-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum