Kamuya 3.452 Tekniker - Teknisyen Alımı Başvuruları! Kontenjan Dağılımları

Kamuya 3.452 Tekniker - Teknisyen Alımı Başvuruları! Kontenjan Dağılımları

Kamuya sözleşmeli olmak üzere 3 bin 452 tekniker ve teknisyen alımları yapılıyor. Lise ve önlisans personel alımı başvuruları ve süreç bu yazımızda.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tekkifevleri Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde toplam 3 bin 452 sözleşmeli kadroya TEKNİKER alımı ile TEKNİSYEN alımı yapılıyor. Lise ve önlisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolara dair başvuruları, süreci ve tüm şartları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık.

Tekniker ve Teknisyen alımı Kontenjanları

CTE bünyesinde 113 Bilgisayar, Elektrik, Makine, Sıhhi Tesisat, Gıda, Elektronik, Mobilya/Dekorasyon, Deri, Et Endüstrisi teknisyeni alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatında 33 teknisyen alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı 13 teknisyen alımı Sıhhi tesisat teknisyeni 4, iklimlendirme ve soğutma teknisyeni 4, elektrik 4, mekatronik 1 olacak şekilde açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 3.293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri alımı bu Salı başlıyor.

adalet-bakanligi.jpg

Tekniker ve teknisyen alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Türk Vatandaşı olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’nda; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden (KPSS) en az 70 puan almak,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 17 Mart 2022 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla teknisyen için 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

Sağlık Bakanlığı tekniker ve teknisyen alımı başvuru kılavuzu ÖSYM’de Salı günü yayımlanacak. Kılavuz yayımlanınca bu sitemizde hemen bulabileceksiniz:

https://isilanlarikariyer.com/personel-alimi-haberleri-17hk.htm

agloik-bakanligi-atama.jpg​​​​​​​

Kamu personel alımı başvuru mezuniyet şartları

CTE 113 teknisyen pozisyonlarına başvurabilmek için en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatında 33 teknisyen pozisyonunda istihdam edilebilmek için en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Adalet Bakanlığı merkez teşkilat şube müdürlüğü- bakanlık merkezi ve taşra teşkilatında 13 teknisyen alımı için en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak şartları var.

Tekniker alımı için en az meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olmak, (İlgili bölüm mezuniyetini belgelemek gerekmektedir)

Adalet Bakanlığı tekniker alımı Harita ve kadastro teknikeri 1, inşaat teknikeri 3, makine teknikeri 2, yapı tesisat teknolojisi teknikeri 1, iklimlendirme ve soğutma teknikeri 1, bilgisayar teknikeri 1, grafik tasarımı teknikeri 1 olmak üzere 1 kadro için başvurular alınıyor.

Personel alımı başvuruları

Adalet ve CTE personel alımı başvuruları online olarak devam ediyor. Süreç 17 Mart’a kadar sürecek. Sağlık Bakanlığı tekniker ve teknisyen alımları ise 15 Mart Pazartesi gününden itibaren yapılacaktır. Tüm süreçlere dair detayları aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Adalet - CTE personel alımı: https://isilanlarikariyer.com/adalet-bakanligi-12823-personel-alimi-resmi-gazetede-yayimlandi-28215h.htm

Sağlık Bakanlığı personel alımı: https://isilanlarikariyer.com/saglik-bakanligi-20-bin-personel-ve-isci-alimi-tarihleri-aciklandi-kontenjanlar-28342h.htm

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum