Kamuya 30 - 40 Yaş Şartlarıyla Lise Önlisans Lisans Memur Alımı Başladı

Kamuya 30 - 40 Yaş Şartlarıyla Lise Önlisans Lisans Memur Alımı Başladı

Kamu kurumuna 30 ve 40 yaş şartları ile adayların başvuru yapabileceği yeni memur alımı başladı. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilir. İşte sürece dair tüm detaylar ve başvuru hususları.

Kamu personel alımı başvuruları kapsamında yeni kadrolara başvurular açıklandı. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Kimler 30-40 yaş şartı ile hemşire, tekniker, uçak bakım makinisti, uçuş teknisyeni alımına başvuru yapabilmektedir. İşte sürece dair İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartlan taşımak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak, KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetler

12 HEMŞİRE Yükseköğretim kurumlarının hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen sağlık memurluğu lisans bölümü mezunu olmak,

10 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim kurumlarının hemşirelik bölümünden mezun olmak,

5 SAĞLIK TEKNİKERİ (Anestezi Teknikeri) alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Anestezi veya Anestezi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak,

1 SAĞLIK TEKNİKERİ (Anestezi Teknikeri) alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Anestezi veya Anestezi Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak,

3 SAĞLIK TEKNİKERİ (Diş Protez Teknikeri) alımı için Yükseköğretim Kurumlarının Diş Protez Teknolojisi, Diş Protez veya Diş Protez Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak,

1 UÇAK BAKIM MAKİNİSTİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Elektroniği, Uçak Elektriği, Uçak Elektrik ve Elektronik, Uçak Elektrik ve Elektroniği, Uçak Elektrik- Elektronik veya Uçak Elektroniği bölümlerinin birinden mezun olmak, Hava Aracı Bakımı konusunda en az 3 yıl iş tecrübesine sahip olduğunu belgelendirmek,

1 UÇUŞ TEKNİSYENİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren bölümlerinden mezun olmak, SHY 66 B1 ve B2 kategorisi hava aracı bakım lisansına sahip olmak. Hava aracı bakım personeli lisansında en az bir tane hava aracı tipi işli olmak veya tip eğitimi sertifikasına sahip olmak, Hava Aracı Bakımı konusunda en az 5 yıl iş tecrübesine sahip olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

Personel alımı yaş ve KPSS’li KPSS’siz başvuru şartları

Hemşire ile Sağlık Teknikeri alımları için 21.06.2022 tarihi itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacaktır. (21.06.1992 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

Uçak Bakım Makinisti ve Uçuş Teknisyeni alımları için 21.06.2022 tarihi itibarıyla 40 (kırk) yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacaktır. (21.06.1982 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Uçak Bakım Makinisti ve Uçuş Teknisyeni pozisyonları için KPSS şartı aranmaksızın sözlü sınav ile atama yapılacak.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını Kayseri Erciyes Üniversitesi memur alımı için 5 Temmuz 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvurular online olarak yapılabilir. İkamet şartsız başvurulara dair gerekli başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı şu şekildedir:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kayseri-erciyes-universitesi-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum