Kamuya 4 bin 158 TL maaşlı idari memuru alımı

Kamuya 4 bin 158 TL maaşlı idari memuru alımı

Bölgesel olarak kamu hizmeti vermeye devam eden kalkınma ajansları bünyesinde yapılacak olan kamu personeli alımları için güncel başvuru kılavuzları yayımlandı. 15 Ekim 2020 Resmi Gazete ilan detayları haberimizde…

Türkiye genelinde farklı kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde devam eden sözleşmeli personel alımı, kadrolu memur alımı süreçlerine dair resmi başvuru süreçleri devam ediyor. 2020 kalkınma ajansları iş ilanlarına dair güncel başvuru kılavuzları da yayımlandı.

2 Ajans 14 Personel Alıyor

Toplamda 12 kişilik kontenjan açılan kamu personeli alımı için 2 farklı ajanstan 14 kişilik kontenjan ilanı yapıldı. Adaylar Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) bünyesinde görevlendirilecektir.

DOKA Personel Alımı

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illeri dahilinde bölgesel kamu hizmeti veren DOKA Kalkınma ajansı bünyesinde 6 personel alınacaktır. Alımlar 4 (dört) Uzman, 1 (bir) Hukuk Müşaviri ve 1 (bir) İç Denetçi alımı şeklinde yapılacaktır.

Başvuru Süreci

15 Ekim 2020 Resmi Gazetesinden yayımlanan kamu personel alımı bilgilerine göre; adayların 5 Kasım 2020 tarihi itibari ile başvurularını başlatabilmesi mümkün olacaktır. Başvurular için adaylara sunulan son tarih 17 Kasım 2020 olarak kayıtlara geçmektedir.

24 Kasım 2020 tarihinde mülakata katılmaya hak kazanan adayların ilanı yapılacak olup; Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Gazipaşa Mahallesi, Nemlioğlu Sokak, No:3 Ortahisar / TRABZON adresinde sınav uygulaması yapılacaktır. 

Adayların KPSS 1, 2 veya 3 puan türünden en az 80 puan almış olma şartı bulunmaktadır. YDS puanı için asgari 70 puan talep edilmektedir. Mühendislik bölümü mezunları 4 kişilik alım için; Hukuk mezunları 1 kişilik alım için ve aynı zamanda İ.İ.B.F mezunu olan adayların da 1 kişilik kontenjan ile yerleştirileceği açıklanmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

ORAN Personel Alımı

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesi amacıyla kamu hizmeti vermeye devam eden ORAN Kalkınma Ajansı dahilinde adayların 6 kişilik kontenjan ile istihdam edileceği açıklanmaktadır.

5 Kasım 2020 tarihinde başlayacak olan personel alımları için 16 Kasım 2020 tarihi son başvuru tarihi olarak ilan edilmiştir. T.C. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mevlana Mah. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No: 79 Kat: 6 38080 Kocasinan, KAYSERİ adresi sınav yeri olarak ilan edilmiş olup; alımların 5 (beş) Uzman, 1 (bir) Hukuk Müşaviri olarak görevlendirilecek Uzman ile 2 (iki) Destek Personeli alımı yapılacağı açıklanmaktadır.

KPSS sınavından en az 80 puan alan, YDS sınavından en az 70 puan alan İktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Kamu Yönetimi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Endüstriyel Tasarım Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği Turizm ve Otelcilik Ziraat Fakültesi Bölümleri ile Hukuk Fakültesi mezunlarının başvuruları geçerli sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.