Kamuya 4 Unvanda Kadrolu Memur Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Kamuya 4 Unvanda Kadrolu Memur Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı

Düz memur, tahsildar, sosyal çalışması, sosyal hizmetler uzmanı alımları kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. Kamu kurumu kadrolu statüde başvuru ilanına dair şartlar, detaylar ve başvuru bilgilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Lüleburgaz Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere dört farklı unvanda memur alım ilanı yayımlandı. Kamuya kadrolu statüde memur alımlarına dair detayları, başvuru şartlarını ve tüm süreci haberimizde hazırladık.

Başvuru Süreci

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 3 – 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında müracaatlarını yapabileceklerdir. Başvurular e-posta adresine, şahsen veya posta ile yapılabilecektir.

Mezuniyetler ve Kontenjanlar

1 Sosyal Hizmetler Uzmanı alımı için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren sosyal hizmetler lisans programından mezun olmak gerekiyor. B sınıfı ehliyet sahibi olmak

1 Sosyal Çalışmacı alımı için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren sosyal hizmetler lisans programından mezun olmak gerekiyor. B sınıfı ehliyet sahibi olmak

2 Tahsildar alımı için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren İktisadi İdari Bilimler veya Siyasal Bilgiler Fakültelerinin Maliye veya İktisat Bölümlerinden ya da dört yıllık eğitim veren muhasebe lisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 Memur alımı için MYO’nun Emlak ve Emlak Yönetimi, Muhasebe ve vergi uygulamaları veya yerel yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

3 Memur alımı için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren İktisadi İdari Bilimler veya Siyasal Bilgiler Fakültelerinin Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi ya da İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

İlan edilen boş memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Diğer başvuru özel şartları şu şekildedir.

İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı KPSS’den tüm puan türlerinden en az 65 KPSS puanını almış olmak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum