Kamuya 4200 TL Maaşla B Sınıfı Ehliyetli Memur Alımları Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamuya 4200 TL Maaşla B Sınıfı Ehliyetli Memur Alımları Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamuya B sınıfı ehliyetli olmak üzere 50 kadrolu memur alımı için başvuru ilanı yayımlandı. Kamu personeli alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

2021 yılı kamu personeli alımları birçok kurum tarafından Nisan ayında da yayımlanmaya ve başvuruların alınmaya devam edecek. Bu haberimizde kamu kurumu en az B sınıfı ehliyetli veya en az A2 sınıfı ehliyetli olmak üzere kadrolu statülerde devlet memuru alımları için başvuru kılavuzu yayımlandı. İstanbul ili iş ilanları kapsamında Şişli Belediyesi için yayımlanan B Sınıfı Ehliyetli Memur Alımları Başvuru Kılavuzu detaylarını, şartlarını bu haberimizde tüm ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Kontenjan Dağılımı

Kadrolu 50 kamu personeli alımı Genel İdari Hizmetler Sınıfı sekizinci derece kadrolar için yapılacak. Herhangi lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği zabıta memuru alımları için en az B sınıfı ehliyeti şartı yer alıyor. B sınıfının yanı sıra A2 ehliyet de olabilecektir.

KPSS şartı: Lisans mezunlarının 2020 KPSSP3 türünde en az 70 puan ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

Boy ve Kilo Şartları: Adayların tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boy kilo endeksi sınıfları içerisinde olmak gerekiyor.

Yaş ve Ehliyet Şartları: Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Ehliyet itibarıyla da en az A2 veya en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Başvuru Tarihleri

Adaylar başvurularını 19 Nisan 2021 tarihi ile 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular sadece şahsen olacaktır.  Başvurular sadece şahsen olacaktır. İstanbul ili iş ilanları kapsamında Şişli Belediyesi için yapılacak başvurularda zabıta alımları kadrolarına başvurular sadece şahsen yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.