Kamuya 500 Bin Personel Alınacak

Kamuya 500 Bin Personel Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı ATV ve A Haber ortak programda 2 Milyon kişiyi iş verilecek istihdam seferberliğinin ayrıntılarını paylaştı. Buna göre devlet olarak toplum yararına kamuya 500 Bin personel istihdam edileceği açıklamasında bulunuldu..

Kamu personeli istihdamına yönelik olarak şunları aktaran Başbakan Yıldırım, milletimize 500 Bin istihdam sözü verdik bunun gereğini yapacağız. 500 Bin kişiyi TYPÇ toplum yararı programı dahilinde kamuda çalıştıracaklarını aktardı. kamu personel Alımı İlanı TOBB’ un her üyesi ise 1 kişi alarak 1,5 Milyon kişiyi iş sahibi sözü verildi.

Böylelikle toplamda 2 milyon gibi dev bir istihdam demektir. Bunun anlamı şu ülkemiz üretime geçmiştir, kalkınma hamlesi başarı ile gerçekleşecek yeni iş sahaları açılacağı gibi refah seviyesi aratacak aynı zamanda enflasyon tek hanelere yeniden düşecek dedi.

Yıldırım konuşmalarında Çalışma Bakanlığımız öncülüğünde bir çok programlar oluşturduk, bu programlar ile bir çok vatandaşımız işe kavuştuğu gibi engelli vatandaşlarımızın sıkıntıları giderildi. Bu anlamda Çalışma Bakanlığımız onlarca projeyi hayata geçirdiği gibi toplumun yaralarına yeni yeni çözümler üretmeye projeler üretmeye devam edecek olup diğer tüm bakanlıklarımız da aynı özveri ile çalışmaktadır, dedi.

Başbakan Binali Yıldırım 450 Bin ve üzeri civarda KOBİ’ lere 12 Milyar destek verdik. Bu destek ile esnafımızın yüzü güldü ve çarkını döndürmeye başladı.  Bunları nasıl alıyorlar diye soranlara bankaya gidip kefilsiz, teminatsız alacak çünkü kredi garanti fonu ile bu işi yürütüyoruz. Ayrıca ödemeler 3 yıl olduğunu ilk yılının ödemesiz 2 yılı ise faizsiz ödemeli olduğunu vurguladı.

Başbakan Yıldırım Milli Eğitim Bakanlığımız ile Meslek liselerinin durumlarını görüştük. Bunun yanı sıra bizden beklentisi olan  Türkiye İşverenler  ( TOBB ) ara elaman ve kalifiye elaman sıkıntısını sürekli olarak dinlendirdi.

Yıldırım çözüm için düğmeye bastık ve Milli Eğitim Bakanlığımıza talimat verdim. Meslek liselerinden mezun olmuş ve olacak geçmişe yönelik 20 yıllık haritayı çıkartın öyle değerlendirme yapalım. 1986’dan sonra Meslek liselerinden mezun olmuş yüz binlerce gencimiz bulunmakta. Bu gençlerimize buradan sesleniyorum, elinizdeki diplomanızla iş başvurusunda bulunun kesinlikle boş kalmazsınız, dedi.

Yıldırım bunun yanı sıra Meslek liselerinde okuyan öğrencilerimize yönelik olarak kanun hükmünde kararname KHK çıkartan sayın Cumhurbaşkanımız bu kararname ile staj yapan meslek lisesi öğrencilerimize asgari ücretin %30’u kadar ücret ödemeyi kapsamaktadır. Bu anlamda meslek lisesine gitmenin ayrıcalığını ve ülkemizin can alıcı ihtiyacı olduğunu belirtmekte fayda var, diye konuştu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum