Kamu’ya 6.233 Kamu Personeli Alımı; 18 Kurum Lise, Önlisans ve Üniversite Mezun

Kamu’ya 6.233 Kamu Personeli Alımı; 18 Kurum Lise, Önlisans ve Üniversite Mezun

18 Kamu kurumu 6.233 kamu personeli alımı yayınladı. Kurumlara lise, önlisans ve üniversite mezun adaylar arasından alım yapılacaktır. Alınacak kişilere 3500 TL ile 7000 TL maaş verilecektir. Hangi kurumların alım yaptığı listeler haberimizde toplu halde

Kamu kurumunda istihdam edilmek için adaylar ilanları takip ediyor. Bu kapsamda kadrolu alımlar yapan 18 kamu kurumu bulunmaktadır. 6.233 kamu personeli alımı kurumlara kadro dağılımı ile birlikte şartları sunuldu. Lise, önlisans ve üniversite mezun adaylar bu alımlara başvuru yapabilmektedir.

Alınacak kişileri unvan durumlarına göre 3500 TL ile 7000 TL maaş verilecek.

Her kurumun başında mavi yazan kurum ismine tıklayarak ilan hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca paylaşım yaparak şartları tutan adaylara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı 16 Ekim 2020 tarihinde yeni yayınlandığı ilanda 30 memur alımı yapacağını açıkladı. Alım yapılırken sınav uygulanacaktır. Lisans mezunları bu alıma başvuru yapabiliyor.

Orman Genel Müdürlüğü 102 memur alımı başvuru ekranı açıldı. OGM başvuruları 14 Ekim 2020 tarih itibari ile başladı. 21 Ekim 2020 tarih bitimine kadar işlem yapılacak. 33 şehre alım 101 kişi büro personeli ve 1 kişi tekniker olarak yapılacak.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 596 personel alımı yapılacak. 596 kamu personeli alımı 2 tablo halinde sundu. Alınacaklar en az lise mezunu olabilecek. Başvuru şekli ve tarihi yayınlanmayan tabloda hangi şehirlerin kaç personel alınacağı ilan edildi.

Belediyeler personel alımı ilanları: Muğla Büyükşehir belediyesi 70 İtfaiye eri, Bafra Belediyesi 10 Zabıta Memuru ve Bodrum Belediyesi 25 Zabıta Memuru alımı yapılacak. Belediye Başkanlıkları ilan detayları haber başlık içeriğinde sunulmuştur.

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 13 memur alımı gerçekleştirecek. Bay ve bayan adaylar hangi şartlarda başvuru yapabilecek.

Dışişleri Bakanlığı 2 farklı ilanda 80 memur alımı yapıyor. Lisans mezun adaylar arasından alınacaklar için başvuru kılavuzu yayımlandığı ve bakanlık bünyesinde toplamda 80 kişilik kontenjan ile personel alımı yapılacağı detayları verildi.

Tapu ve Kadastro 18 şehre 87 kamu personeli istihdam etmek üzere ilana çıktı. Alım ile ilgili başvuruları 12 Ekim 2020 ile 19 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak. Alımlar tekniker ve büro görevlisi unvanları verilecek.

Kamu İhale Kurumu 13 personel alımı yapacak. Kamu İhale Kurumundan yapılan açıklamaya göre; 6 farklı unvan bazında toplamda 13 kişilik personel alımı yapılacaktır. Lisans mezun adaylar başvuru yapabilecek.

NATO Daimi Temsilciliği en az lise mezunu adaylar arasından KPSS şartsız 41 üst yaş sınırlı sekreter alımı yapacağını ilan etti.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 12 personel alımı yapılacak. Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illeri dahilinde bölgesel kamu hizmeti veren DOKA Kalkınma ajansı bünyesinde 6 personel alınacaktır. Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesi amacıyla kamu hizmeti vermeye devam eden ORAN Kalkınma Ajansı dahilinde adayların 6 kişilik kontenjan ile istihdam edileceği açıklanmaktadır.

Merkez Bankası 75 personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuruları 14-28 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak. 60 kişi başvuruları farklı şartlarda ve 15 kişi farklı şartlarda başvuru kabul edilecek. Lisans mezunları başvuru yapabilir.

TÜBİTAK BİLGEM personel alımı için bugün itibari ile 2 kişilik personel alımı yapılıyor. Kocaeli/Gebze alanında 2 kişi sınırı ile Uzman / Uzman Yardımcısı unvanıyla yapılacağı ilan edildi.

Hakkari Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 personel alınacak. Toplamda iki farklı duyuru ile ilana çıkan üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 personel alımı yapılacaktır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı dahilinde görevlendirilecek olan personeller için adayların toplamda 10 kişilik kontenjan ile istihdam edileceği açıklandı. Haber hakkında tüm detaylar sunuldu.

Şırnak Üniversitesi bünyesinde kadrolu memur alımı yapılacağı açıklandı. 5. Dereceden kadrolu olmak üzere İç Denetçi alımı yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında 5100 personel alımı yapılacak. 1500 Kur’an Kursu Öğreticisi, 3500 İmam Hatip ve 100 Müezzin-Kayyım olarak alım gerçekleşiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alacak. KPSS’siz en az lise mezunu adaylar arasından memur alımı yapıyor. Başvuru yapacak adaylar 46 yaş sınırı istenmektedir. Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru şartları ve diğer tüm detayları sunuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum