Kamuya 7 Bin TL Maaşla Yeni Memur Alımları Başladı

Kamuya 7 Bin TL Maaşla Yeni Memur Alımları Başladı

Bakanlık yeni kamu personeli alımları başvuruları alınıyor. En az 7 bin TL maaşla yeni sözleşmeli memur alımlarına kimler başvuru yapabilir? Detaylar haberimizde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı sözleşmeli memur alıyor. En az 7000 TL maaş verilecek. Haziran ayı Bakanlık memur alımları bünyesinde başvurulara dair tüm süreci ve şartları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte Kamuya 7 Bin TL Maaşla Yeni Memur Alımları tüm detayları:

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı için sözleşmeli memur alımı başvuruları 1 Temmuz’da sona erecektir. Adaylar gerekli belgeleri hazırlayıp şahsen veya posta ile göndermeleri gerekiyor.

SINAV PUANI ŞARTLARI

2018 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı “70” olarak dikkate alınır) ile yabancı dil puanının (belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı “0”olarak değerlendirilecektir) yüzde otuzunun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre adaylar sınava alınacak.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak gerekiyor. Ayrıca başvuru özel hükümlerine aşağıdaki başvuru kılavuzundan ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

Mezuniyetler: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Ayrıca fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da başvuru yapabilir.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranıyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.