Kamuya 71 Hemşire ve Sağlık Teknikeri Alımları

Kamuya 71 Hemşire ve Sağlık Teknikeri Alımları

Kamu Kurumu tarafından yapılan açıklamada KPSS 70 puanla en az lise mezunlarından toplamda 71 Hemşire ve Sağlık Teknikeri alımı yapılacağı duyuruldu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre alınacak 71 personelin en az lise mezunlarından olmak üzere 51 Hemşire ve 20 Sağlık Teknikeri olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylar için başvuru zamanı

Başvurular 12 Mart 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak ve Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak şartları aranmaktadır.

Hemşire için aranan nitelikler (51 personel)

12 Mart 2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş 35 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1985 sonrası doğanlar), 6283 sayılı Hemşirelik Kanunu’nun 1. maddesi ile aynı kanunun Geçici 2. maddesinin son fıkrasında tanımlanan hemşirelik ve hemşireliğe eşdeğer sağlık memurluğu programlarından mezun olmak şartları aranmaktadır.

Sağlık Teknikeri için aranan nitelikler (20personel)

12 Mart 2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş 35 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1985 sonrası doğanlar), En az ön lisans ve dengi okul mezunu olmak ( Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı ile başvuru yapılabilecektir) Yaşlı bakım hizmetleri, yaşlı bakımı veya yaşlı hizmetleri bakımı ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenecek belgeler

Güvenlik Soruşturması Formu, Sağlık Beyanı Formu, Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesi (Öğrenim bilgileri ilgili web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Öğrenim bilgisi alınamayan veya hatalı olan adaylar söz konusu belgeyi sisteme kendisi yükleyecektir. Sistemde mezuniyet bilgileri yer alan adayların ilaveten diploma yüklemesi gerekmemektedir)

Başvuru kılavuzunda tüm unvanlara ait bilgiler yer almakta olup, sadece kendi unvanınız ile ilgili bölümleri incelemeniz uygun olacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.