Kamuya 8-10-13. Derece Açıktan Zabıta Alımları Yapılacak (Lise MYO Lisans)

Kamuya 8-10-13. Derece Açıktan Zabıta Alımları Yapılacak (Lise MYO Lisans)

Kamuya en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolu 8-10-13. Derece kadrolu zabıta memuru alımı yapılacak. Kimler zabıta olabilir? Zabıta olmak için şartlar nelerdir? Tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kamu kurumu bünyesinde en az lise mezunları olmak üzere önlisans ve lisans mezunlarının da başvuru yapabileceği kadrolu zabıta alımı ilanı yayımlandı. Hınıs Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olmak üzere açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. İŞ İLANLARI KARİYER olarak gerekli süreci ve tüm detayları bu haberimizde hazırladık.

Memur alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor.

hinis-belediyesi-memur-alimi.jpg

Hınıs Belediyesi memur alımı mezuniyetler

2 Zabıta Memuru GİH sınıfı 8. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren programların herhangi birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 2020 KPSSP3 70,

1 Zabıta Memuru GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren programların herhangi birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 2020 KPSSP93 60,

1 Zabıta Memuru GİH sınıfı 13. derece kadroya olacak. Herhangi bir ortaöğretim Kurumundan  (Lise veya dengi okul ) mezun olmak, En az  C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 2020 KPSSP94 60 almak şartları var.

Zabıta alımı başvuru özel şartları

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak, sınavının yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Adaylar gerekli belgeleri hazırlayarak belediyeye şahsen başvuru tarihlerinde iletmesi gerekiyor. 17 Haziran ile 22 Haziran 2022 tarihleri arasında adaylar başvurularını yapabileceklerdir. Başvurularda ikamet şartı bulunmamakla beraber boy ve kilo ölçümünden dolayı sadece şahsen olacaktır. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/hinis-belediyesi-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum