Kamuya 8.780 TL Maaşla Kadrolu Memur Alımı Açıklandı (KPSS 65)

Kamuya 8.780 TL Maaşla Kadrolu Memur Alımı Açıklandı (KPSS 65)

Kamu kurumu bünyesinde 8 bin 780 TL maaşla olmak üzere yeni ve güncel personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. Kadrolu VHKİ alımı için gerekli şartları, başvuruları ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

Diyarbakır İli Çüngüş Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı. KPSS 65 puanla olmak üzere adaylar başvurularını yapabileceklerdir. Sürece dair gerekli başvuruları ve tüm detayları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık. İşte tüm gerekli detaylar.

Kadrolu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunundaki hususlara haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları da bulunuyor.

VHKİ maaşları ne kadardır?

2022 Ocak ayı itibarıyla güncel VHKİ maaşı bekar memur için 6 bin 272 TL’dir. 2022 Temmuz memur maaş zammı ile birlikte ortalama maaş 8 bin 780 TL’yi geçecektir. Evli, eşi çalışmayan ve 1 çocuğu olan memur maaşı ise 680 TL artacaktır. Sendikalı memur için ise 3 ayda bir 498 TL ödeme yapılmaktadır. Aile, çocuk ve sendika ücreti de Temmuz ayı itibarıyla artacaktır.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetler

2 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı GİH sınıfı 9. derece kadrolara olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Kamu Yönetimi, İşletme, sosyoloji bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Kadın/Erkek adaylar KPSSP3 en az 65 puan şartı ile başvuru yapabilirler.

Çüngüş Belediyesi memur alımı başvuru süreci

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeler ile 27 Temmuz 2022 tarihinden 29 Temmuz 2022 cuma günü saat 17.00'ye kadar müracaatlarını belediyeye ulaştırmaları gerekmektedir. Adaylar başvuru belgelerini elektronik ortamda, Belediye internet adresine, şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Çüngüş Belediyesine yapmaları gerekmektedir. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum