Kamuya 80 Bin Memur Alımı KPSS'siz Memur Olma Şartları

Kamuya 80 Bin Memur Alımı KPSS'siz Memur Olma Şartları

KPSS'siz memur alan kurumları oldukça merak ediyor. Hangi devlet kurumuna kaç personel alınacak? Peki 2016 KPSS'siz personel alımı şartları neler? Hangi kurumlar lise mezunu memur alımı yapacak.

FETÖ temizliği sonucu boş kalan bir çok kurum personel alarak ihtiyaçlarını giderecek. İşte KPSS'siz memur alımı yapan kurumlar... Yeni alımlarla kamuya alınacak personel sayısı 80 bini bulacak. Yayımlanan ilanlarda alınacak olan personeller en az İlköğretim mezunu ve üstü olma şartı aranmaktadır. Son olarak Sağlık Bakanlığına 20 bin özel harekata 10 bin kişi Askeri personel olarak 30 bin, Öğretmen olarak 30 bin kişi alınacağı açıklandı. 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılabilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ilanlar yayınlandı. Bu yıl içerisinde toplam 30 bin personel alınacak. Başvuru için ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunları için KPSS şartı aranmayacak. Başvurular elektronik ortamda devam etmektedir. Askeri ilanlara ulaşmak için Tıklayınız.

10 Bin Özel Harekat Polisi alımı başvuruları sona erdi yeni 10 Bin Polis daha alınacak. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un yaptığı açıklamaya göre 10 bin polis daha alınacak.Polis özel harekat alımları şartlarına göre en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, KPSS şartı aranmayacak, 28 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Net bir başvuru tarihi bulunmasa da personel alım ilanının kısa bir sürede yayımlanacağı belirtildi.

TÜRK TELEKOM LİSE MEZUNU ALIM YAPACAK

Türk Telekom A.Ş. tarafından açık bulunan 90 pozisyona çok sayıda personel alımı yapılacak. Türk Telekom en az lise mezunu olmak üzere, üniversitelerin 2 yıllık meslek yüksek okulu (MYO) mezunu, açık öğretim fakültesi Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun) adaylar arasından personel alımı yapmak amacıyla ilan yayınladı. Alımlar Türkiye genelinde yapılacak. Telekom ilanları için Tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında 30 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurdu. Öğretmen alımları sözlü sınavla yapılacak. Adalet Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda ise, 3 bin hakim ve savcı adayı alınacağı bildirildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 20 bine yakın sağlık personeli alacaklarını ifade etmişti. Bunların önemli bir bölümü bizim alındı. Halen başvuruları devam eden ilanlar ile Sözlü sınavla büyük çaplı bir alımın daha yakın tarihte yayınlanması beklenmektedir. Sağlık Personeli alım ilanları için Tıklayınız.

KPSS ŞARTI OLMADAN MEMUR ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLAR

Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumlar bulunmaktadır, 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerden yalnızca belirli şartların taşınması istenmektedir.

– Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,

– TBMM Memurlukları,

– Bakan Yardımcılıkları,

– Başbakan Başmüşavirleri,

– Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,

– TOKİ,

– Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,

– Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,

– Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,

– TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,

– Bakanlar Kurulu Sekreterliği,

– Milli Savunma Bakanlığı,

– Diyanet,

– MİT,

– Milli Savunma Bakanlığı,

– Anayasa Mahkemesi.

– Özel Kalem Müdürlükleri,

– Vali Kadroları.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum