Kamuya 814 Sözleşmeli Devlet Memuru Alımı Yapılacak! En Az Lise

Kamuya 814 Sözleşmeli Devlet Memuru Alımı Yapılacak! En Az Lise

Kamu kurum ve kuruluşlarına sözleşmeli, kadrolu statülerde memur, personel alımları başvuruları birçok kurum bazında devam ediyor. Bu haberimizde 814 kadroya başvuruları alınan Bakanlık personel alımı başvurularına değineceğiz. Başvuru süreci haberimizde.

Kamuya 814 sözleşmeli memur alımı için online başvuru süreci devam ediyor. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı bünyesinde 814 icra katibi alımı yapılacak. En az lise mezunu icra katibi alımı başvuru şartları ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını sadece internet sitesi üzerinden yapabileceklerdir. Bu kapsamda başvurular e-Devlet internet sitesi üzerinden aşağıdaki başvuru ekranından direkt olarak yapılabilir. Başvurular 12 Mart 2021 tarihinde sona erecektir.

KPSS Puan Türleri ve Şartlar

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekiyor.

814 Kamu Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı olmak,

Merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı 2020 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar başvurabilecektir.

Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

 Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor.

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak gerekiyor.

Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.