Kamuya Alımlarda Yaş Şartı Kaldırılmalıdır

Kamuya Alımlarda Yaş Şartı Kaldırılmalıdır

Milyonlarca Kişinin Umudu Kamu Personeli Seçme Sınavında Yıllarca Kopya Çekildiği Belgelendi. O günlerde KPSS Mağduru Olanlar Şimdi Yaş Şartları Nedeniyle Yine Mağdur Oluyor.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak kamuya yapılan tüm alımları haberleştirirken diğer bir taraftan gelen haklı talepleri iletiyoruz. Milyonlarca Kişinin Umudu Kamu Personeli Seçme Sınavında yıllarca kopya çekildiği belgelendi. O günlerde KPSS Mağduru olanlar şimdi yaş şartları nedeniyle yine mağdur oluyor.

657 Devlet Memurları Kanunun da "en az 18 yaşını tamamlıyanlar Devlet memuru olabilirler" hükmü yer almaktadır. Kurumların kendi mevzuatları ile düzenledikleri yaş şartları mağduriyetlere neden olmaktadır.

Sözleşmeli er alımlarında yaş şartı en fazla 25, Astsubay, Subay, Alımlarında Yaş Sınırı 28, Özel Harekat Polisi alımlarında 28 yaş, Polis Memuru alımlarında yaş şartı 30, Adalet Bakanlığı alımlarında yaş şartı 35 olarak uygulanmaktadır.

Bu kurumlar kendileri yaptığı yazılı, uygulamalı (spor, daktilo, araç sürüşü) ve sözlü sınavla personeller almaktalar. Şuan 36 yaşında olan biri bu aşamaların tamamını başarı ile geçebiliyorsa bu kişilerinde işe yerleştirilmesi Kamu yararına olacaktır. Zira 2010 KPSS mağdurları ne kadar yüksek puan alırlarsa alsınlar kamuda istihdam edilmediler. Şuanda özel şartlar belirleyen kurumlar tarafından yine mağdur edilmekteler.

Milyonlarca kişinin sesi oluyoruz "Kamuda Yaş Sınırı Kaldırılmalıdır" diyoruz. Kampanyamızı ne kadar çok kişiye ulaştırırsak o kadar çok başarıya ulaşmış oluruz. Yaş sınırını istemeyen herkes, bu kampanyayı olabildiğince paylaşalım ve yaş sınırlaması olayına çözüm bulalım.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum