Kamuya En Az KPSS 50 Lise Mezun Daimi 179 Personel Alımları

Kamuya En Az KPSS 50 Lise Mezun Daimi 179 Personel Alımları

Kamu Kurumları tarafından yayımlanan ilanlara göre en az lise mezunu ikamet şartsız KPSS 50, 60, 65 ve 70 puanla daimi kadroda toplamda 179 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de ve İŞKUR’da yayımlanan ilanlara göre Kamu Kurumları bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu KPSS 50, 60 ve 65 puanla daimi kadroda toplamda 179 kamu personeli alınacaktır.

Alınacak personellerin kurum, unvan ve sayı dağılımları

Kırklareli Lüleburgaz Belediyesi 1 Sosyal Hizmetler Uzmanı, 1 Sosyal Çalışmacı, 2 Tahsildar, 4 Memur, Muğla Büyükşehir Belediyesi 101 İtfaiye Eri ve 70 Zabıta Memuru olarak kurumlar bünyesinde istihdam edileceklerdir.

Lüleburgaz Belediyesi için başvuru zamanı

Adaylar için başvuru işlemleri 3 – 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında (7 Mayıs dahil) devam etmektedir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını elektronik ortamda insankaynaklari@luleburgaz.bel.tr adresine Şahsen ve İadeli taahhütlü posta yolu ile Lüleburgaz Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü Özerler Mahallesi Hal Sokak No:1 Lüleburgaz /KIRKLARELİ adresinde yapılacaktır.

Sosyal Hizmetler Uzmanı ve Sosyal Çalışmacı için aranan nitelikler

Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren sosyal hizmetler lisans programından mezun olmak, B sınıfı ehliyet sahibi olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

Tahsildar için aranan nitelikler

Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren İktisadi İdari Bilimler veya Siyasal Bilgiler Fakültelerinin Maliye veya İktisat Bölümlerinden ya da dört yıllık eğitim veren muhasebe lisans programından mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

Memur için aranan nitelikler

MYO’nun Emlak ve Emlak Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

Memur için aranan nitelikler

Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren İktisadi İdari Bilimler veya Siyasal Bilgiler Fakültelerinin Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi ya da İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinin birinden mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak.

Lüleburgaz Başvuru kılavuzu.

Muğla Büyükşehir için başvuru zamanı

Adaylar için başvuru işlemleri 24 – 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında (27 Mayıs dahil) devam etmektedir.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No: 3 Menteşe / MUĞLA adresindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı içinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne yapılacaktır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler

Herhangi bir önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler

Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler / Bilimler Fakültesi bölümlerinden birinden veya lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak, YDS sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler önlisans programlarından birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Muğla Büyükşehir başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum