Kamuya En Az Lise KPSS 60 Daimi  Kadın/Erkek 100 İtfaiye Eri Alımları

Kamuya En Az Lise KPSS 60 Daimi Kadın/Erkek 100 İtfaiye Eri Alımları

Kamu kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre daimi kadroda ikamet şartsız KPSS 60 puan ile en az lise mezunlarından toplamda 100 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda İzmir Büyükşehir Bediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 60 puanla en az lise mezunu ikamet şartsız daimi kadroda Kadın/Erkek 100 İtfaiye Eri alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvurularını 24 – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında (28 Mayıs dahil) yapabileceklerdir.

Başvuru şekli ve yeri

Adaylar kurum adresine (Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca İZMİR) adresinde mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat edeceklerdir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsa bile –belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak, Mesleği ile ilgili yeterlilik belgesine sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylarda; Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 2020 KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (50 personel)

Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği alanı ve dallarının birinden mezun olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (50 personel)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.