Kamuya GİH Sınıfı 9. Derece Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamuya GİH Sınıfı 9. Derece Kadrolu Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolara yeni devlet memuru alımı başvuru ilanı yayımlandı. Gerekli başvurular ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte başvuru tüm hususları.

Muğla İli Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından müfettiş yardımcısı giriş sınavı duyurusu yayımlandı. Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan Müfettiş Yardımcısı kadrosuna 9. dereceden beş adet Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. İşte gerekli başvurular ve tüm detaylar.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıda belirtilen genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile mahkum olmamak, Müfettiş olarak görevini yerine getirmesini engelleyecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak gerekiyor.

Bodrum Belediyesi müfettiş alımı başvuru mezuniyetleri

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, işletme, iktisat, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

Müfettiş alımı başvuru özel şartları nelerdir?

2020 ve 2021 yılı KPSSP48 puan türünden asgari 80 ve daha üzeri puan almış bulunmak, 01/01/2022 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 ve sonraki doğumlular), Karakter, sicil, ifade ve temsil yeteneği, tutum ve davranış yönünden müfettişlik yapabilecek niteliklere sahip bulunmak, herhangi bir kuruma hizmet taahhüdü altında bulunmamak, bu sınava daha önce en fazla bir defa katılmış olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları var.

Kadrolu memur alımı başvuru süreci

Bodrum Belediye Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı başvuruları bu hafta başlayacak. Adaylar online olarak 22 Eylül ile 3 Ekim 2022 tarihleri arasında olacak. İşte tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bodrum-belediyesi-personel-alimi.20220919202940.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum