Kamuya Haziran Ayı KPSS 60 Memur Alımı İnternet Başvuruları Bu Hafta Son

Kamuya Haziran Ayı KPSS 60 Memur Alımı İnternet Başvuruları Bu Hafta Son

Yüksek Seçim Kuruluna yüksek maaşla memur alımları yapılacak. Ortalama 6 bin TL maaşla yeni kamu personeli alımları başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Yüksek Seçim Kurulu YSK bünyesinde en az 5 bin 400 TL, en fazla 8 bin TL maaşla olmak üzere çalışacak yeni kamu personeli alımları için internet başvurularında sona geliniyor. Bu hafta başvurularını tamamlayacak adaylar için son hatırlatma haberimizi yapıyoruz. İşte YSK personel alımları Haziran ayı başvuru süreci.

BAŞVURU SÜRECİ

6 adet Sözleşmeli Çözümleyici ve 3 adet Sözleşmeli Programcı alımı için başvurular bu hafta itibarıyla tamamlanıyor. YSK internet sitesi üzerinden 23 Haziran 2021 tarihi saat 17.00'a kadar başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz

MEZUNİYET ŞARTLARI

Programcı alımı: Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü Mühendislik fakültelerinin müfredatında bilgisayar programlama dillerine yer veren bölümlerden mezun olmak gerekiyor.

Çözümleyici alımı: Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü mezunu olmak gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

KPSS'den 60 puan şartı aranıyor. YDS'den ise en az D düzeyinde puan isteniyor. Diğer tüm başvuru şartları ve detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.