Kamuya Kadrolu İtfaiye Eri - Zabıta Memuru Alımı Başladı (KPSS 60)

Kamuya Kadrolu İtfaiye Eri - Zabıta Memuru Alımı Başladı (KPSS 60)

Kamu kurumu bünyesinde KPSS 60 puanla başvuru yapılabilecek zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için başvurular alınmaya başladı. İkamet şartsız yeni memur personel atama süreci ve tüm detayları bu yazımızda.

Siirt Belediyesi tarafından yeni ve güncel kadrolu memur alımları kapsamında zabıta memuru ile itfaiye eri alımı için süreç başladı. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 60 puanla başvuru yapılabiliyor. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı ve başvurulara dair tüm şartların bulunduğu haberimiz.

Siirt Belediyesi memur alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak gerekmektedir.

Zabıta ve itfaiyeci alımı özel şartları

Zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması gerekiyor.

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

Zabıta Memuru kadrolarına başvuran adaylar için verilen en az B sınıfı ve İtfaiye Eri kadrolarına başvuran adaylar için en az C sınıfı belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyet şartları

25 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. 20 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. 5 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadroya olacak. İşte tüm şartlar:

25 Zabıta Memuru alımı için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun gerekiyor. Erkek veya Kadın adaylar başvurabilir.

20 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun gerekiyor. Erkek adaylar başvurabilir.

5 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Erkek adaylar başvurabilir.

Zabıta-İtfaiyeci alımı başvuruları

Siirt Belediyesi zabıta memuru alımı ile itfaiye eri alımı için başvurular 22 Temmuz 2022 tarihine kadar yapılabilir. Başvurulara dair tüm detayları aşağıdaki başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz. İkamet şartı olamayan başvurular şahsen olacaktır.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/siirt-belediyes-baskanligi-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.