Kamuya KPSS 50-60 Puanla 171 Memur Alımına Kimler Başvurabilecek

Kamuya KPSS 50-60 Puanla 171 Memur Alımına Kimler Başvurabilecek

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 50 ve 60 puanlarla 171 kadroya memur alımları yapılacak. Kadrolu statüde memur alımlarına kimler başvuru yapabilecek?

2021 yılı Nisan ayı kamu personeli alımları kapsamında kadrolu 171 memur alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Kamuya KPSS 50-60 puanla 171 memur alımına kimler başvurabilecek? Bu haberimizde Muğla ili iş ilanları bünyesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne memur alımı için başvuru süreci şu şekildedir:

Kontenjan Dağılımı, Mezuniyet ve KPSS Şartları

25 İtfaiye Eri alımı kadrosuna başvuru için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

25 İtfaiye Eri alımı kadrosuna başvuru için Herhangi bir önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

51 İtfaiye Eri alımı kadrosuna başvuru için Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 50 puan istenmektedir.

40 Zabıta Memuru alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi,  Siyasal Bilgiler/ Bilimler Fakültesi bölümlerinden birinden veya lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

8 Zabıta Memuru alımı kadrosuna başvuru için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak, YDS sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

22 Zabıta Memuru alımı kadrosuna başvuru için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler önlisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan istenmektedir.

Başvurular Ne Zaman Olacak?

Muğla Büyükşehir Belediyesi için adaylar başvurularını 25 ile 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaktır. İkamet şartsız yapılacak başvuru için tüm illerden Muğla Büyükşehir Belediyesi ilanına başvuru yapılabilir. Başvurular sadece şahsen yapılacaktır. Boy ve kilo ölçümü olacağından başvuru sadece şahsen olacaktır.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

657 DMK 48’nci maddede yer alan genel şartları taşımak gerekiyor. Kamuya KPSS 50-60 Puanla 171 Memur Alımına Kimler Başvurabileceğe dair tüm detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum