Kamuya KPSS 55-70 Puanlarla En Az Lise Memur Alımları Yapılacak

Kamuya KPSS 55-70 Puanlarla En Az Lise Memur Alımları Yapılacak

Kamuya kadrolu memur alımları kapsamında KPSS 55 ve 70 puan aralığında başvurular alınacak. Kadrolu memur alımları başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

2021 yılı Nisan ayı memur personel alımları kapsamında birçok kurum bünyesinde başvurular alınmaya başladı. Bu yazımızda da Nisan ayı içerisinde başvuruları alınacak ve KPSS 55 ile 70 puan arası başvuruları alınacak memur alımına dair detaylara ve tüm sürece değineceğiz. Kamuya KPSS 55-70 puanlarla en az lise memur alımları bünyesinde Kozaklı Belediyesine memur alımları yapılacak.

Kadrolu statüde muhasebeci alımı, şoför alımı ile düz devlet memuru alımı başvuruları Kozaklı Belediyesi için gerçekleştirilecek. Başvurular öncesinde tüm ayrıntıları sizlere hatırlatmak istiyoruz İşte memur alımlarına dair tüm süreç:

Memur Alımı Branşlar

Muhasebeci alımı, şoför alımı ile ve düz devlet memuru alımı olmak üzere 3 branşta KPSS 55 ve 70 ile memur alımı başvuruları alınacak.

Mezuniyet Şartı

Muhasebeci alımına Muhasebe ve Vergi uygulamaları veya Muhasebe ve Finansman önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Şoför alımına herhangi lise mezunu olmak gerekiyor. Memur alımına herhangi lise mezunu olmak gerekiyor.

KPSS ve Ehliyet ve Genel Şartlar

Memur ve Muhasebeci alımı için KPSS’den mezuniyetlere göre 55 puan istenirken, Şoför alımı için 70 isteniyor. Memur ve muhasebe alımları için B sınıfı ehliyet şartı gerekiyor. Şoför alımı için ise C sınıfı ehliyet gerekiyor. Ayrıca adayların 657 DMK’da yer alan genel şartları taşıması gerekiyor.

Başvuru Süreci

Kozaklı belediyesine ikamet şartsız Türkiye geneli memur alımları için adaylar başvurularını 20 Nisan ile 22 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabilecekler. Başvurular şahsen, e-mail adresine veya posta yoluyla da olabilecektir. Kamuya KPSS 55-70 puanlarla en az lise memur alımları başvuru kılavuzu şu şekildedir:

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum