Kamuya KPSS 60-65 Puanlarla Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamuya KPSS 60-65 Puanlarla Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamu kurumuna kadrolu statüde memur alımları için başvuru kılavuzu yayımlandı. En az B sınıfı ehliyetli ve KPSS 60-65 puanlarla memur alımlarına başvuru şartları ve tüm süreç bu haberimizde yer alıyor.

Kamuya kadrolu memur alımları kapsamında başvuru ilanı yayımlandı. Yalova ili iş ilanları kapsamında Termal Belediyesi için başvurulara dair tüm süreç, kontenjanlar ve başvuru detayları yayımlandı. Kadrolu memur alımlarına dair başvurular KPSS 60ve 65 puanlarla yapılabilecek. İşte başvurulara dair tüm süreç.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını gerekli belgelerle birlikte 19 Nisan ile 23 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular e-posta adresine, şahsen veya posta ile yapılabilecektir.

Başvuru Kontenjanları

1 Mühendis alımı, 1 Memur alımı, 2 Zabıta Memur alımı ile 3 İtfaiye Eri alımı olmak üzere Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolara 7 kadrolu memur alımı yapılacak.

Mezuniyetler ve KPSS şartları

1 Mühendis alımı için lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 65 puan isteniyor.

1 Memur alımı için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasabe, İşletme yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 65 puan isteniyor.

2 Zabıta Memuru alımı için herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

3 İtfaiye Eri alımı için herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan isteniyor.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

İlan edilen boş memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’nci maddesinde yer alan genel şartları ve aşağıdaki özel şartları taşıması gerekmektedir.

Zabıta Alımı Özel Şartı: tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Yaş şartı: Zabıta Memuru ve İtfaiye eri için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

İtfaiye eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak gerekiyor.

En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum