Kamuya Şubat Ayı Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! GİH Sınıfı Online Başvuru

Kamuya Şubat Ayı Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! GİH Sınıfı Online Başvuru

Kamu kurumu bünyesinde Şubat ayı yeni kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Güncel memur alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli sürecin yer aldığı yazımız.

Et ve Süt Kurumu ESK Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı yayımlandı.  Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ESK Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında münhal bulunan Müfettiş Yardımcılığı kadrolarına Hukuk Fakültesi mezunları (Birinci grup) arasından 1 (Bir), Veteriner Fakültesi Mezunları (İkinci grup) arasından 1 (Bir) olmak üzere giriş sınavı ile 2 (İki) Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacak. İşte tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak, Hukuk Fakültesi mezunları için KPSS P4 puan türünden 70 ve üzerinde, Veterinerlik Fakültelerinden mezun olanlar için KPSS P3 puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak veya tecilli bulunmak, herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, adli sicil yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak gerekmektedir.

Et ve Süt Kurumu memur alımı mezuniyet şartları

Hukuk ve Veterinerlik alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak gerekmektedir.

Memur alımı başvuru süreci

Et ve Süt Kurumu memur alımı için adayların başvuru iş ve işlemlerini Şubat ayı itibarıyla yapmaları gerekmektedir. Başvurular 6 ile 17 Şubat 2023 tarihlerinde olacak. Adaylar başvurularını ilgili tarihlerde online olarak yapabileceklerdir. İşte tüm detayların yer aldığı kılavuz:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/et-ve-sut-kurumu-memur-alimi.pdf

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.