Kamuya VHKİ ve Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Kamuya VHKİ ve Zabıta Memuru Alımı Başvurusu Başladı

Kamu kurum ve kuruluşlarına yeni personel alımları kapsamında başvuru süreci başladı. İkamet şartsız kadrolu memur alımları kapsamında başvurulara dair tüm süreç ve şartlar bu yazımızda yer alıyor.

İkamet şartsız kadrolu devlet memuru alımı başvuruları belediye personel alımları kapsamında başladı. Tokat, Tanoba Belediyesi Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni VHKİ ile Zabıta memuru alımı için süreç başladı. Başvurular için ikamet şartı bulunmamaktadır. Türkiye geneli başvurulara dair detaylar ve süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Süreci

Zabıta memuru alımı için başvurular şahsen olurken, VHKİ alımı için başvurular şahsen, posta veya e-posta ile de başvuru yapılabilecektir. Başvurular 28 Nisan’da sona eriyor.

Başvuru Genel Şartları

Adaylar 657 Devlet Memurları Kanunu DMK’da yer alan genel başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gibi genel hükümler ve diğer genel başvuru şartlarındandır. Öte yandan aşağıdaki kılavuzdan tüm genel şartlara erişim sağlayabilirsiniz.

Mezuniyet Hükmü

Tanoba Belediyesi Zabıta memuru alımı için herhangi lise mezunu olmak şartı bulunmaktadır. VHKİ alımı için ortaöğretim muhasebe ve finansman alanları ile muhasebe bölümü mezuniyeti şartı bulunuyor. Öte yandan MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası şartı da vardır.

KPSS ve Şartları

2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az puan 65 gerekiyor. Zabıta alımı için ayrıca en az B sınıfı ehliyet şartı var.

2021 yılı memur alımları kapsamında Tokat İli Tanoba Belediyesi için kamuya VHKİ ve zabıta memuru alımı başvurusuna dair tüm detaylara aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu” bağlantısından direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.