Kamuya Yeni 508 Şoför Alımı Yapılıyor! En Az Lise Başvuru Ekranları

Kamuya Yeni 508 Şoför Alımı Yapılıyor! En Az Lise Başvuru Ekranları

Adalet Bakanlığı, CTE ve Aile Bakanlığı bünyesinde 508 kadroya şoför alımı yapılıyor. Başvuru süreçleri ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte başvuruların yer aldığı haberimiz.

Adalet Bakanlığı bünyesinde Bakanlık merkez ve merkez atamalı taşra teşkilatı sözleşmeli personel alımı ilanı 419 pozisyona personel alımı yapılıyor. Bu ilanda 31 Destek Personeli (Şoför) alımı kadrosu var. CTE için 9. 512 sözleşmeli personel alımı ilanında 253 destek personeli (şoför) alımı kadrosu var. Ayrıca Adalet Bakanlığının diğer ilanında ise 216 şoför kadrosu daha var. Aile Bakanlığı için de 8 olmak üzere toplam kamu kurumlarına yeni 508 ŞOFÖR ALIMI yapılıyor. İşte tüm detaylar.

Kamu şoför alımı kontenjanları

Adalet Bakanlığı bünyesinde 3 farklı ilanda toplam 500 şoför alımı, Aile Bakanlığı için de 8 şoför alımı var. Toplamda 508 kadroya sözleşmeli kamu şoförü alımı yapılıyor.

Bakanlıklara şoför alımı mezuniyetler

Adalet Bakanlığı 31 şoför alımı için En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

CTE 253 şoför alımı en az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Adalet Bakanlığı 216 şoför alımı için Türk vatandaşı olmak, merkezi sınavın (lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, en az B sınıfı,  1 Ocak 2016 tarihi sonrası itibarıyla ise en az D1 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 Şoför alımı için liselerin herhangi bir öğrenim dalından, en az B sınıfı, 1 Ocak 2016 tarihi sonrası itibarıyla ise D1 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları var. İşte başvuru tarihleri:

Adalet ve Aile Bakanlığı şoför alımı başvuru süreci

Adalet Bakanlığı ilanlarında yer alan şoför alımları için 11 Mayıs 2023’e kadar yapmaları gerekiyor. Aile Bakanlığı şoför alımları için ise 8 Mayıs 2023’e kadar başvurular yapılabilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum