Kamuya Yeni İtfaiyeci ve Zabıta Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Kamuya Yeni İtfaiyeci ve Zabıta Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Siirt Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı. İtfaiye eri alımı ile zabıta memuru alımı başvuruları alınacak. Sürece dair detaylar, şartlar ve başvuru tüm hususları bu yazımızda.

Siirt Belediyesi bünyesinde kadrolu yeni İTFAİYE ERİ alımı ile ZABITA MEMURU alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kamu personel memur atama süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte başvurulara dair tüm detaylar ve sürecin yer aldığı yazımız:

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetler ve kontenjanlar

25 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek/ Kadın adaylar başvurabilir. KPSSP93 puan türünden en az 60 puan,

20 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadroya olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek adaylar başvurabilir. KPSSP93 puan türünden en az 60 puan,

5 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadroya olacak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek adaylar başvurabilir. KPSSP93 puan türünden en az 60 puan gerekiyor.

İlan edilen boş zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Memur alımı genel ve özel şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanunundaki genel şartlara haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor. Ayrıca özel şartlar da şunlardır:

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapabilmesi için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

Zabıta Memuru kadrolarına başvuran adaylar için verilen en az B sınıfı ve İtfaiye Eri kadrolarına başvuran adaylar için en az C sınıfı belgesine sahip olmak gerekiyor.

Siirt Belediyesi memur alımı başvuru süreci

Adaylar Siirt belediyesi zabıta ve itfaiye eri alımı için başvurularını 18 Temmuz 2022 tarihinden 22 Temmuz 2022 günü saat 17:00’ye kadar (mesai günleri 09:00-17:00 saatleri arasında) Doğan Mahallesi Mithat Öktüren Caddesi No:2 Merkez/SİİRT adresindeki Siirt Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında bulunan başvuru bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/siirt-belediyes-baskanligi-memur-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum