Kamuya Yeni Memur Personel Alımı Başvuruları Açıklandı! Online Başvuru

Kamuya Yeni Memur Personel Alımı Başvuruları Açıklandı! Online Başvuru

Kamu Kurumu tarafından yeni memur personel alımı başvuruları açıklandı. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde atamalara dair detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde açık bulunan Sigortacılık Uzman Yardımcısı kadrolarına atama yapılmak üzere 10 (on) Sigortacılık Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacaktır. İşte sürece dair tüm detaylar.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.), ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP4 ve KPSSP5 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 2 yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak şartları var.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı mezuniyetler

Adayların Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımına başvuru yapabilmesi için en az dört yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin Hukuk bölümü veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının hukuk bölümünden mezun olması gerekiyor.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu için başvurular 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayıp, 02 Ağustos 2022 Salı günü saat 17.00’de sona erecektir. İşte tüm detayları bulabileceğiniz başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/sigorta-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.