Kanada Yurt Dışı Personel Alımı Online Başvuruları 10 Mart Son (En Az Lise)

Kanada Yurt Dışı Personel Alımı Online Başvuruları 10 Mart Son (En Az Lise)

En Az Lise Mezunu adayların başvuru yapabileceği Kanada “yurt dışı” personel alımı başvuru ekranı üzerinden süreç 10 Mayıs’ta sona erecek. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haber.

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde YURTDIŞI personel alımı başvuruları Kanada için 10 Mayıs’ta sona eriyor. Bakanlık tarafından en az lise mezunlarının 40 yaş şartı ile başvuru yapabileceği sözleşmeli atamaya dair detayları bu haberimizde hazırladık. Kanada, T.C. Montreal Başkonsolosluğu’na sözleşmeli yeni memur personel alımı tamamlanıyor. İşte başvurular ve tüm detaylar.

Kamu personel alımı genel şartları nelerdir?

Başvuru için adayların T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, bilgisayar kullanabilmek, çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek şartları da gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru belgeleri

Başvuru belgeleri şu şekildedir: Özgeçmiş (CV), pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, vesikalık fotoğraf olması gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı süreci

Dışişleri Bakanlığı tarafından aşağıdaki kılavuzu ve başvuru ekranı yer alan ilanlara online olarak başvurular devam ediyor. Kanada, Montreal Başkonsolosluğu için başvurular 10 Mayıs'a kadar devam edecek. İşte gerekli tüm başvurulara dair detayların yer aldığı başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Kanada Montreal Başkonsolosluğu başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum