Kara Deniz Hava Kuvvetleri En Az İlköğretim Askeri Personel Alımı Başladı

Kara Deniz Hava Kuvvetleri En Az İlköğretim Askeri Personel Alımı Başladı

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” tarafından 2022 yılı 3. Dönem sözleşmeli er alımı kapsamında başvurular alınmaya başladı. İşte sürece dair tüm detaylar ve en az ilköğretim mezunu başvurular.

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2022 Yılı (2022/3 Dönem) sözleşmeli er başvuru kılavuzu yayımlandı. Yeni sözleşmeli er alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığının 2022 yılında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı sözleşmeli er temini için gerekli tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık.

Sözleşmeli er alımı başvuru genel şartları

Türk vatandaşı ve erkek olmak,

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak ve aşağıdaki kılavuzda yer alan diğer hususlara haiz olmak şartları var.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri askeri personel alımı yaş şartları

Adayların başvuru için şu yaş şartlarına haiz olmaları gerekiyor:

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1997 tarihinden sonra doğanlar),

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1997 tarihi ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğanlar) gerekiyor.

Askeri personel alımı başvuru süreci

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için yeni askeri personel alımı başvuru süreci başladı. MSB personel temin internet sitesinden gerekli başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. İşte gerekli başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Başvuru Kılavuzu. Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/msb-sozlesmeli-er-kilavuzu.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum