Kara - Deniz - Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Memur Alımı Yapılacak

Kara - Deniz - Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına Memur Alımı Yapılacak

Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için kamu personeli memur alımları için başvuru ilanı yayımlandı. Kuvvet Komutanlıklarına memur alımı başvuru kontenjanları ve başvuru şartları haberimizde.

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde 3 farklı kuvvet komutanlığı için kadrolu memur alımlarına başvuru ilanı yayımlandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK için kadrolu memur alımı başvuru sürecini, başvuru şartlarını ve başvuru kontenjanlarını hazırladık.

Kuvvet Komutanlıkları Memur Alımı Başvuru Şartları

3 Komutanlık için de memur alımlarına başvuru yapacakların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Ayrıca aşağıda her bir komutanlık için açıklayacağımız mezuniyetlere dair kadro ve bölüm şartlarını taşımak gerekmektedir. MSB’den yapılan açıklamada eşdeğer bölüm kabul edilmeyeceği açıklandı.

msb.jpg

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme mezuniyetlere göre geçerli bir KPSS puanına sahip olmak gerekiyor. KPSS taban puan şartı bulunmamaktadır.

Askerlik şartı ile ilgili olarak da askerlikle ilişkisi bulunmamak gerekiyor. Ayrıca adayların başvuru ilanına süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak gerekiyor.

Kuvvet Komutanlıkları Memur Alımı Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını Personel Temin internet sitesi üzerinden 31 Ocak 2021 tarihine kadar online olarak yapabileceklerdir. Başvurular sadece çevrim içi olarak https://personeltemin.msb.gov.tr/Anasayfa/EDevletGiris internet adresinden yapılacaktır. Personel temin internet sitesi adresini kopyalayarak adres çubuğuna yapıştırıp direkt olarak başvuru alanına erişim sağlayabilirsiniz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı KPSS ve Mezuniyet Şartları

2 Mühendis (Bilgisayar) alımı için KPSSP03 olması ve Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Mühendis (Endüstri) alımı için KPSSP03 olması ve Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Psikolog alımı için KPSSP03 olması ve Psikoloji lisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Elektronik) alımı için KPSSP94 puanı olması ve Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Alanı Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak gerekiyor.

kkk.jpg

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı KPSS ve Mezuniyet Şartları

1 Grafiker alımı için KPSSP03 puanı olması ve Grafik, Grafik Sanatlar, Fotoğraf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Psikolog alımı için KPSSP03 puanı olması ve Psikoloji lisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 Teknisyen (Sıhhi Tesisat) alımı için KPSSP94 puanı olması ve Ortaöğretim kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak gerekiyor.

1 V.H.K.İ. alımı için KPSSP93 puanı olması ve Maliye ön lisans programından mezun olmak gerekiyor.

dkk.jpg

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Alımı KPSS ve Mezuniyet Şartları

1 İş Güvenliği Uzmanı (Mühendis) alımı için KPSSP03 puanı olması ve Fakültelerin Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gemi İnşaatı Mühendisliği veya Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor. A, B veya en az 2 yıllık C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1. Mühendis (Elektrik) alımı için KPSSP03 puanı olması ve Fakültelerin Elektrik Mühendisliği bölümü mezunu olmak gerekiyor.

1 Mühendis (Çevre) alımı için KPSSP03 puanı olması ve Fakültelerin Çevre Mühendisliği bölümü mezunu olmak gerekiyor.

1 Mühendis (Gıda) alımı için KPSSP03 puanı olması ve Fakültelerin Gıda Mühendisliği bölümü mezunu olmak gerekiyor.

1 Uzman (Dava İşl.) alımı için KPSSP03 puanı olması ve Hukuk Fakültesi mezunu olmak gerekiyor.

hkk.jpg

Başvuru Kılavuzu.

Tüm İlanlara Anlık ve Güncel olarak ulaşmak için (Kamu Personeli Alımı) cep uygulamamızı indirerek veya Facebook sayfasını takip ederek de anında haberdar olabilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum