Kara Deniz Hava Kuvvetlerine Subay Alımı! Başvuru Ekranı

Kara Deniz Hava Kuvvetlerine Subay Alımı! Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine subay alımı yapılıyor. Subay olmak için şartlar ve MSB personel temin başvuru ekranı.

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri TSK namına olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı “KKK”, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK”, Hava Kuvvetleri Komutanlığı “HKK” subay alımı yapıyor. Kadın erkek subay olmak için kimler başvuru yapabilir. İŞ İLANLARI KARİYER olarak TSK subay atama şartlarını ve başvuru ekranını bu yazımızda hazırladık.

tsk-subay.jpg

Kuvvet Komutanlıkları Subay alımı kontenjanları

KKK “Kara Kuvvetleri Komutanlığı” tarafından 28 erkek, 2 kadın subay alımı, DKK “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı” 8 erkek, 2 kadın subay alımı, HKK “Hava Kuvvetleri Komutanlığı” 8 erkek, 2 kadın alımı yapılıyor. İşte subay olmak için genel şartlar ve diğer detaylar:

TSK subay alımı (Genel Şartlar)

Adayların başvuru için T.C. vatandaşı olması, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olması, lisans mezunları için 27 yaşından büyük olmaması, lisansüstü mezunları için ise 32 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

KKK, DKK ve HKK subay alımı mezuniyet şartları nelerdir?

Subay olmak için adayların hukuk fakültelerinden mezun olması gerekiyor. TSK bu atamada subay alımını hukuk branşında yapıyor.

MSB subay alımı başvuru tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı MSB bünyesinde başvurular subay alımı için MSB Personel Temin internet sitesinden online olarak yapılabilecektir. Başvurular 20 Mart’a kadar devam ediyor. İşte başvurulara dair gerekli başvuru ekranı ve başvuru süreci.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/tsk.20220218172811.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum