Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 Yılı Uzman Erbaş Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 Yılı Uzman Erbaş Alımı

31 Aralık 2015 Tarihinde Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından Uzman Erbaş Alım İlanı Yayınlandı. En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Aranmaksızın Başvurular Alınacağı Açıklandı.

Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı 31 Aralık 2015 tarihinde uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Başvurular elektronik ortamda çevrimiçi olarak yapılacaktır. Askeri ilanlarda KPSS şartı bulunmamaktadır.

KKK Uzman erbaş olabilmek için: En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (01 Ocak 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar). Bu ilana erkek adayların başvurusu alınacağı belirtildi. Bayanlar başvuru yapamayacaktır. Ayrıca başvuru için boy, kilo tablosunda yer alan ölçümler arasında olma şartı vardır.

Başvurular alındıktan sonra sınav takvimi daha sonra açıklanacaktır. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayınlanan uzman erbaş temini ilan metnine ulaşmak ve başvuru yapmak; daha sonradan yapılacak tüm açıklamalar ile sınav süreci bilgiler kurum internet sitesinden açıklanacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum