Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı 17 Kasım 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Alımı 17 Kasım 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından 17 Kasım 2016 Tarihinde Astsubay Alımı İlanı Yayınlandı. Yaynlanan İlana Göre Başvurular 2 Aralık 2016 Tarihine Kadar İnternetten Yapılacak.

17 Kasım 2016 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Astsubay alınacağı duyuruldu. Başvurular haberin altında yer alan adresten 2 Aralık 2016 tarihine kadar internet ortamında yapılacaktır.

KKK Muvazzaf Astsubaylığa Kimler Başvurabilir: bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan erkek adaylardan; Geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP93 Ön Lisans veya KPSSP3 Lisans Puanı” asgari 50 olmak, En az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul, fakülte bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar.

Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.), Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 2 yıllık yüksekokul, fakülte bitirenler başvurabileceklerdir.

01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla 2 yıl süreli yüksek öğretimi bitirenler için 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular) olmak, 4 yıl ve daha fazla süreli yüksek öğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular) olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum