Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

TSK İlkokul Mezun Sözleşmeli Er Alım ilanı yayınladı. Başvurular Başlamış olup 30 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. KPSS şartı bulunmayan ilan kılavuzunu ve başvuru adresini haberimizin en alt bölümünde bulunan Link adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlkokul olmak üzere on binlerce Sözleşmeli er olarak personel alacaktır. Başvuracak adaylar İlkokul mezunu olması gerekmektedir.

Başvuru fiziki kontrol (boy ve kilo oranlarının kontrolü), kayıt kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, uygulamalı sınav hastane sevk ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşur.

Adaylar başvurularını 30 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar İnternet adresinden yapacaktır. Halen silah altında olan adaylar başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine müracaat edeceklerdir. (Seçim aşamaları tarihleri bilahare internet adresinden bildirilecek olup adayların adreslerine çağrı mektubu ve elektronik posta gönderilmeyecek, gazete ilanı verilmeyecektir.)

Başvuracak adaylarda bazı şartlar: Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş (26 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar). 20 yaşından gün almış olanlar ve Askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olması gerek.

Başvuruda istenen belgeler: Başvuru dilekçesi internet adresinde yer almaktadır), Nüfus cüzdan fotokopisi, Fotoğraflı özgeçmiş, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi ve Başvuruyu destekleyecek diğer belgeler (Kurs, Sertifika v.b.) olması şart.

Alınacak personeller Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı teşkilatında görevlendirilecek ve başvurusu kabul edilen adaylar arasında yeterlilik sınavı yapılacaktır. İlan kılavuzunda bulabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum