Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Kasım 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Kasım 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Tarafından 17 Kasım 2016 Tarihinde Subay Alımı İlanı Yayınlandı. Yaynlanan İlana Göre Başvurular 2 Aralık 2016 Tarihine Kadar İnternetten Yapılacak.

17 Kasım 2016 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Subay alınacağı duyuruldu. Başvurular haberin altında yer alan adresten 2 Aralık 2016 tarihine kadar internet ortamında yapılacaktır.

KKK Muvazzaf Subay Kimler Başvurabilir: Bu başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan erkek adaylardan; Geçerli (en son yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavından “KPSSP3 Lisans Puanı” asgari 50 olmak, En az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte, yüksekokul bitirenlerden kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar.

Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.), Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip en az 4 yıllık fakülte, yüksekokulu bitirenler başvurabileceklerdir.

Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1989 ve daha sonraki doğumlular), Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular).

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum