Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay Astsubay Başvuru Sonuçları

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Subay Astsubay Başvuru Sonuçları

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 17 Kasım2016 tarihinde Subay ve Astsubay başvuru alımı ilanı son bulmuştu. KKK başvuruda bulunan adaylar için sonuçlar açıklanmıştır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 17 Kasım2016 tarihinde Subay ve Astsubay başvuru alımı ilanı son bulmuştu. KKK başvuruda bulunan adaylar için sonuçlar açıklanmıştır.

Muvazzaf Subaylık için : 17 Kasım 2016 tarihinde Kara Kuvvetleri tarafından yayımlanan ilana göre KKK Muvazzaf Subay temini için kılavuz yayınlanmıştı. Başvuru kılavuzunda belirtilen genel ve özel şart taşıyan bay adaylar : Son yapılan KPSS3 lisans  Kamu personeli seçme sınavından en az 50 puan alma şartı vardı. Dört yıllık veya fazla süreli fakülte, önlisans yüksekokul bitiren kanuni sebeplere dayanarak “ öğrenim, tecil, hastalık gibi vb. “ askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olan erkek adaylar.

Şu an askerlik hizmetini yerine getiren kısa dönem, yedek subay, erbaş ve erlerden veya askerlik terhis olanlardan en az 4 yıllık fakülte veya yüksekokulu bitiren adaylar başvuruda bulunacaklardı. Yüksekokulu bitiren adaylar 27 yaşından büyük olmaması gerekmekte 1 Ocak 1989 doğumlular. Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar ise 32 yaşından büyük olmamaları 1 Ocak 1984 tarihinden sonraki doğanlar başvuruda bulunmuşlardır.

2016 Yılı Özel Kuvvetler Komutanlığına Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin faaliyeti kapsamında çağrılan adayların, Geçerli (en son yapılan) KPSS P93 sınav puanları esas alınmıştır. KPSS P93 puanları arasında fark gözetmeksizin, adaylar en yüksek puandan en düşük puana göre sıralamaya tabi tutulmuştur. Bu kapsamda KPSS P93 puanı 60,0000 ve üzeri olan adaylar seçim aşaması faaliyetlerine çağrılmıştır. Çağrılan adaylar Kayıt Kabul ve Fiziki Yeterlilik Testine tabi tutulacaktır. Bu faaliyetler aşağıda belirtilen yer ve tarihlerde icra edilecektir. Sınav yeri: MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak/ANKARA) Sınav tarihleri: 21 Aralık 2016-08 Ocak 2017 olarak belirlendi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel temin başkanlığınca Muvazzaf Subay ve Muvazzaf Astsubaylığa başvuruda bulunan adaylar için başvuru sonucu açıklanmış olup aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.