Karabağlar Belediyesi Zabıta Memuru Alımı

Karabağlar Belediyesi Zabıta Memuru Alımı

Karabağlar Belediyesi'nin zabıta memuru alımı, ilçenin güvenliği ve düzeninin sağlanması için önemli bir adım olarak görülüyor. Başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar belli oldu.

İzmir Karabağlar Belediyesi, bünyesindeki zabıta memuru eksikliğini gidermek için 8 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını duyurdu. Zabıta memuru alımı için başvurular 22 Temmuz 2024 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2024 tarihine kadar devam edecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Karabağlar Belediyesi'nin zabıta memuru alım ilanına başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 40. ve 48. maddelerinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak, askerlik ile ilişiği olmamak (erkek adaylar için), görevini yapmaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak yer alıyor.

Bunlara ek olarak, başvuru yapacak adayların belirtilen KPSS puan türünden en az 65 puan almış olmaları, daha önce kamu kurumlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmaları, 30 yaşını doldurmamış olmaları ve en az B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, erkek adaylar için 1.67 metre, kadın adaylar için 1.60 metre boy şartı aranmaktadır. Boy ve kilo arasındaki farkın 10 kilogramdan fazla olmaması da aranan şartlar arasındadır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adaylar, başvuru formunu Karabağlar Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden temin edebileceklerdir. Elektronik ortamda doldurulan başvuru formu çıktısı alınarak imzalanacak ve diğer gerekli belgelerle birlikte şahsen Karabağlar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecektir.

Sınav Süreci Nasıl İşleyecek?

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından, sınava girmeye hak kazanan adaylar 12 Ağustos 2024 tarihinde belediyenin resmi internet sitesinden ilan edilecektir. Sözlü ve uygulamalı sınavlar 2-6 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.