Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 13 Ocak 2016

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı 13 Ocak 2016

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 60 adet sağlık personeli alımı ilanı yayınladı. Alınacak sağlık personeline ayrıca yazılı yada sözlü sınavı yapılmayıp KPSS 2014 puan üstünlüğüne göre alım yapılacak.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 13 Ocak 2016 Çarşamba Günü 60 sağlık personeli (50 hemşire, 10 sağlık teknikeri) alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre; Başvuru alımları 2 Şubat 2016 Salı Gününden itibaren başlayıp 16 Şubat 2016 Salı Günü mesai saati sonuna kadar devam edecektir. Yapılacak olan sağlık personeli alımları, yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın "Lisans" 2014 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP3) puan türü ''Ortaöğretim-Önlisans'' 2014 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP94/KPSSP93) puan türü esas alınarak sıralama ile alım yapılacaktır. Alınacak sağlık personelinin pozisyonları ve şartları şu şekilde:

11 adet Hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl kliniklerde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

2 adet hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl Anestezi Yoğun Bakım Ünitelerinde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

3 adet hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl Organ nakil kliniğinde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

6 adet hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl Erişkin acil servisinde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

4 adet hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl Pediatri acil servisinde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

2 adet hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl Pediatri Enfeksiyon kliniğinde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

2 adet hemşire için; Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde hemşire olarak çalışmış bulunmak ve bu çalışmışlığını belgelendirebilmek şartı var.

20 adet hemşire için; Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü (Lisans) mezunu olmak şartı var.

5 adet sağlık teknikeri için; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Teknikerliği Bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) yıl ameliyathane veya yoğun bakım ünitelerinde çalışmış olmak ve belgelendirmek şartı var.

3 adet sağlık teknikeri için; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Acil Tıp Teknikerliği Bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 6 (altı ) ay Acil Serviste çalışmış olmak ve belgelendirmek şartı var.

2 adet sağlık teknikeri için; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoloji Bölümü mezunu olmak, herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 1 (bir) Radyoloji Departmanında çalışmış olmak ve belgelendirmek şartı var.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.