Karayolları Genel Müdürlüğü Açıktan Memur Alımı Başvuruları Başladı

Karayolları Genel Müdürlüğü Açıktan Memur Alımı Başvuruları Başladı

19 Ocak 2016 Tarihi İtibariyle Karayolları Genel Müdürlüğü Açıktan Memur Alımı Başvuruları Başladı. KGM 62 Kişi 657'ye Göre Açıktan Sözlü Sınavla Atanacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü 29 Aralık 2015 Salı Günü açıktan memur alımı için ilan yayınlamıştı, diğer kamu personeli alımı ilanlarını anında sizlerle paylaştığımız gibi bu ilanı da anında paylaşmıştık.  Karayolları Genel Müdürlüğü; Mühendis, Tekniker, Mimar, Şehir Plancısı, Matematikçi, İstatistikçi ve Teknisyen pozisyonlarında istihdam edilmek üzere toplam 62 personel 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi uyarınca alınacağı bildirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün istihdam edeceği personel sayısı fazla olduğundan, başvuruların başladığını siz değerli okuyucularımıza hatırlatmak istedik. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 29 Aralık 2015 Salı Günü yayınlamış olduğu ilana göre; Başvurular 19 Ocak 2016 Salı Günü başlamış olup, 29 Ocak 2016 Cuma Günü mesai bitiminde son bulacak. Karayolları Genel Müdürlüğü açıktan memur alımını KPSS 2014 puanlarını temel alarak sözlü sınav yapmak suretiyle yapacaktır. Mühendis, Matematikçi, İstatistikçi, Mimar ve Şehir Plancısı pozisyonlarına başvuruda bulunmak isteyen adayların 2014 KPSSP3 puan türünden en az 70 almaları, Teknikerliğe başvuruda bulunacak adayların 2014 KPSSP93 puan türünden en az 70 almaları, Teknisyenliğe başvuruda bulunmak için adayların 2014 KPSSP94 puan türünden en az 70 almaları gerekiyor. İlan edilen pozisyonun üç katı kadar aday istenen KPSS puan türündeki, puan üstünlüğüne göre belirlenecek sonuncu adayların puanı eşitse, eşit puanda olan bütün adaylar sözlü sınava çağrılacak. KGM Sözlü sınav 16 Şubat 2016 ve 26 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Adayların başarılı olabilmeleri için sözlü sınavda en az 70 almaları gerekmektedir. Sözlü sınavına katılıp 70 puanı geçen adayların, başarı puanları KPSS ve sözlü puanlarının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır.

Başvuruda bulunacak adaylar eğer daha önce 2014 KPSS puanı ile yapılan merkezi atmalarda tercih yapıp kazanmışlarsa başvuruda bulunamayacaklardır. Peki, Karayolları Genel Müdürlüğü açıktan memur alımı başvuruları nasıl yapılacak? Başvurular, kurumun internet adresinde yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak 29 Ocak 2016 Cuma Günü mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.