Karayollarına Sözlü Sınavla 63 Memur Alımı

Karayollarına Sözlü Sınavla 63 Memur Alımı

30 Kasım 2016 Tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 63 Kadrolu Açıktan Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. Yapılan Açıklamaya Göre Alımlar Sözlü Sınavla Yapılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü 'nce 30 Kasım 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlara göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi uyarınca kadrolu olarak alım yapılacaktır.

Başvurular 05 Aralık ile 12 Aralık 2016 tarihleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir. Posta ile veya diğer şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Harita Teknikeri alımı için: Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro önlisans programlarının birinden mezun olmak. Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak.

Elektrik Elektronik Teknikeri alımı için: Elektronik, Elektrik -Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İnşaat Mühendisi alımı için: İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az B Seviyesinde İngilizce Bilmek, Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak şart.

Matematikçi alımı için: Matematik, Matematik-Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Matematik ve İnformatik, Matematik-İnformatik, Matematik-Bilgisayar Programcılığı, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar, Uygulamalı Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek. Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak.

İstatistikçi alımı için: İstatistik veya İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri lisans programından mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek. Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak.

Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi alımı için: Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En
Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek. Seyahate Ve Arazide Çalışmaya Elverişli Olmak.

Bilgisayar Mühendisi alımı için: Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi lisans programlarının birinden mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En
Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Maden Mühendisi alımı için: Maden Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Ziraat Mühendisi alımı için: Ziraat Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Orman Mühendisi alımı için: Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az C Seviyesinde İngilizce Bilmek.

2016 yılı KPSS de Önlisans mezunları için KPSSP93, Lisans mezunları için KPSSP3 puan türlerinden en az (70) ve üzeri puan almış olmak şart.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum